Drogeria Jasmin w Kolbuszowej

Drogeria Jasmin w Kolbuszowej (fot.materiały prasowe)

Sieć drogerii Jasmin przygotowuje się do zmian w umowach z franczyzobiorcami. Zostaną one ujednolicone, a premie dla detalistów zostaną ściśle uzależnione od ich lojalności wobec sieci.

REKLAMANina Słupska_BIEG_Baner w artykule (luty-marzec 2021)

Do tej pory w sieci Jasmin obowiązywały dwie umowy, które sieć podpisywała ze swoimi partnerami w handlu. Jedna dotyczyła udziału w sieci franczyzowej, druga – określała warunki wypłaty premii lojalnościowej dla franczyzobiorców.

–  Teraz te dwie umowy zostaną połączone w jedną – będzie ona określać wzajemne obowiązki i zobowiązania zarówno franczyzobiorcy, jak  i franczyzodawcy. Wypłata premii będzie ściśle uzależniona od lojalności franczyzobiorcy wobec sieci Jasmin i realizowania postawionych zadań i celów. Od lojalności zakupowej i dostępności w sklepach produktów z gazetek reklamowych, przez wykorzystywanie firmowych materiałów POS, po udział w szkoleniach i wdrażanie marketingowych działań sieciowych – informuje Teresa Stachnio, wiceprezes sieci Drogerie Jasmin.

W konsekwencji ujednolicenie umów ma doprowadzić do umocnienia projektu franczyzowego i usztywnienia zasad współpracy. Jest to związane z obecną sytuacją rynkową. Producenci ograniczają budżety reklamowe i bardzo dokładnie analizują, na jaki cel przeznaczają pieniądze. Od sieci drogeryjnych oczekują raportów z rozliczeniami zleconych działań sprzedażowych i wyłącznie na tej podstawie realizują wypłaty premii dla handlu.

Detaliści, którzy nie zadeklarują ścisłej współpracy z siecią Jasmin, będą mogli nadal działać pod jej szyldem, ale tylko na zasadzie partnera. Nie będą korzystali z przywilejów przysługujących grupie tych, którzy wywiązują się ze zobowiązań franczyzowych.

Jasmin to franczyzowa sieć drogeryjna, w której działa ok. 300 sklepów prowadzonych przez indywidualnych przedsiębiorców. Jej organizatorem i głównym dostawcą do niej jest Grupa PGD Polska.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sylwia123 2 miesiąc temu

  Za chwilę się okaże, że Jasminów jest 150 a nie 300...

  Edytowany: 27 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwia12 1 miesiąc temu

  Zaraz się okaże, że to nie 300 drogerii a 150...

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony