REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Drogerie Jawa to polska sieć sklepów drogeryjnych. Na koniec marca miała 70 własnych drogerii.

Drogerie Jawa to polska sieć sklepów drogeryjnych. Na koniec marca miała 70 własnych drogerii. (fot.materiały prasowe/drogerie Jawa)

Sieć drogerii Jawa pierwszy kwartał bieżącego roku zamyka liczbą 70 sklepów. To stawia ją w czołówce wśród sieci drogeryjnych, które rozwijają się przez otwieranie własnych placówek.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Jawa to polska sieć drogeryjna. Jej historia wywodzi się z grupy zakupowej Jawa założonej przez firmę dystrybucyjną Komplex-Torus. Z czasem zarząd firmy zrezygnował z rozwijania  projektu opartego na luźnej franczyzie. Wysiłki spółki skoncentrowały się na otwieraniu własnych sklepów. 

Obecnie sieć Jawa ma 70 drogerii. Biorąc pod uwagę sieci, które rozwijają się nie poprzez franczyzę czy ajencję, tylko otwierają własne placówki, jest w czołówce sieci w Polsce.

Dotychczas Jawa wiodła prym w średnich i małych miejscowościach, jednak, zgodnie z zapowiedziami zarządu spółki wchodzi również do dużych miast i aglomeracji.  Warszawa, Lublin, Białystok, Dąbrowa Górnicza oraz Zabrze to tylko ostatnie przykłady jej nowych placówek w tego rodzaju lokalizacjach.

31 marca została otwarta drogeria Jawa na warszawskiej Woli przy ul. Sokołowskiej 13. To druga Jawa w Warszawie po sklepie przy ul. Chełmskiej 9. Natomiast 2 kwietnia ruszyła pierwsza Jawa w Lublinie przy ul. Jutrzenki 5.  

Paradoksalnie rozwojowi sieci pomogła pandemia. – Jak widać pierwotnie przyjęta strategia otwierania sklepów poza Galeriami Handlowymi z bezpośrednim wejściem z ulicy, doskonale sprawdza się i teraz podczas dużego kryzysu gospodarczego w Polsce – mówi Wojciech Radliński, prezes zarządu spółki Jawa i zapowiada kolejne otwarcia drogerii.

Jawa inwestuje również w niezależne badania konsumenckie oraz w kolejne narzędzia marketingowe.

Czytaj: Sieć Jawa zwiększyła objętość gazetki reklamowej

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony