REKLAMAKampania PAH_Banner Główny

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W trosce o planetę Drogerie Natura uruchomiły pierwszą ekologiczną stację refill.

W trosce o planetę Drogerie Natura uruchomiły pierwszą ekologiczną stację refill. (fot. mat. pras. Drogerie Natura)

Drogerie Natura uruchomiły pierwszą stację refill w jednej ze swoich drogerii znajdującej się w warszawskiej Galerii Młociny.  

REKLAMALinomag testowane przez WK baner w tekście

Obsługa stacji refill jest bardzo prosta – wystarczy zeskanować na urządzeniu butelkę, która sama rozpozna, czy jest to pierwsze użycie butelki, czy uzupełniamy ją kolejny raz. Następnie należy wybrać zapach mydła, który nas interesuje i gotowe. Stacja napełni butelkę oraz wydrukuje odpowiednią etykietę.

Zakładając, że jedna butelka o pojemności 500 ml pomieści 500 g mydła  (rocznie zużywamy aż 34 plastikowe butelki na osobę), stosowanie stacji refill i wielorazowej butelki aluminiowej daje możliwość ograniczenia kilkudziesięciu sztuk plastikowych odpadów - podają drogerie Natura. 

Koszt zakupu aluminiowej butelki to 39,99 zł, a dolewka kosztuje 5,99 zł. Standardowa cena butelki mydła to 9,99 zł, więc można zaoszczędzić 40 procent wydatków na ten cel.

Dlaczego butelki są aluminiowe? Aluminium jest nierdzewne, odporne na promieniowanie UV, wytrzymałe i stabilne. Chroni kosmetyk w środku, a wahania temperatur nie wpływają na właściwości materiału. Jak zapewniają Drogerie Natura, jest to jednak przede wszystkim materiał nadający się do recyklingu. Jedna butelka aluminiowa może być używana przez dziesiątki lat bez konieczności jej wymiany.

Produkcja mydeł i preparatów do mycia ciała wyniosła w 2020 roku 308 tysięcy ton. Jak wskazują dane GUS, rok wcześniej na jedną osobę przypadało prawie 17 kilogramów mydła. Myjemy się coraz chętniej, to dobrze, ale nie pozostaje to bez wpływu środowisko, jeśli mydła pakowane są w butelki nie nadające się do recyklingu.

Przeczytaj również: Drogerie Natura wycofują się z rozwoju franczyzy i skupiają się na e-commerce

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony