Edyta Kresińska, doradca zarządu ds. marketingu, drogerie Jawa

Edyta Kresińska, doradca zarządu ds. marketingu, drogerie Jawa (fot.materiały prasowe/Jawa)

Pielęgnacja biała to jedna z tych kategorii, które dobrze poradziły sobie w czasie pandemii – uważa Edyta Kresińska, doradca zarządu ds. marketingu w spółce Jawa. Kobiety sięgnęły nawet po produkty specjalistyczne, profesjonalne, nieco droższe. – Jesteśmy zainteresowani każdą dobrą nowością – podkreśla Edyta Kresińska.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.

Jak kategoria produktów do pielęgnacji twarzy poradziła sobie w pandemii?

Pielęgnacja biała to jedna z tych kategorii, które dobrze poradziły sobie w czasie pandemii. Szczególnym powodzeniem cieszyły się kremy i maski – bogate konsystencje, serum, wszelkie bustery. Królują maski w płacie. Tu możemy pochwalić się wzrostami LFL odpowiednio 3,6 proc. i 12 proc. Wzrost całej kategorii spowodowany jest tym, że więcej czasu spędzamy w domach i możemy częściej niż zwykle stosować pielęgnację, nawet tę bardziej zaawansowaną. Duży wpływ na wzrosty miało zamknięcie salonów kosmetycznych. Klientki odważyły się na realizację takich zabiegów jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne. Co za tym idzie dynamikę wzrostu osiągnęły produkty z linii akcesorium - rollery do masażu i mikrodermabrazji, szczoteczki soniczne.

Jakie jeszcze zauważacie Państwo zmiany w nawykach, zwyczajach zakupowych?

Klientki coraz chętniej sięgają po produkty profesjonalne, droższe. Są skłonne inwestować znacznie większe kwoty w pielęgnację swojej urody.  Dużym zainteresowaniem cieszy się pielęgnacja specjalistyczna - kosmetyki z kwasem hialuronowym, witaminą C, produkty naprawcze, oleje naturalne, kremy i maski nawilżające.

Czy kosmetyki naturalne rzeczywiście mają coraz większy udział w sprzedaży?

Zdecydowanie królują kosmetyki naturalne, eko z certyfikacją i te zawierające CBD. Klientki zwracają też uwagę na opakowania i wymienne słoiczki kosmetyków. Nurt eko jest coraz ważniejszy w każdym aspekcie produkcji kosmetyku.

Jakie nowości w tej kategorii drogerie Jawa planują wprowadzać w tym roku? Jakiego rodzaju produktami jesteście zainteresowani, znanych czy również początkujących marek?  

Jesteśmy zainteresowani każdą dobrą nowością. Niezależnie od tego, czy jest z kategorii eko czy też nie. Ważny jest dla nas dobrze skomponowany produkt w optymalnej cenie na półce. Zapraszamy do nas marki początkujące z innowacjami w tej kategorii. Nasi stali dostawcy wiedzą, że ich produktom przyglądamy się z uwagą od strony formulacji, opakowania i ceny.

Drogerie Jawa to polska sieć drogeryjna, której organizatorem i dostawcą jest warszawska firma Komplex-Torus. Spółka Jawa prowadzi 64 własne sklepy.

O kategorii pielęgnacji twarzy więcej informacji w ramach cyklu Akademia "Wiadomości Kosmetycznych" już w najbliższym wydaniu pisma.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony