PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

1 lutego 2019, 19:47Urszula Pierzchała, współwłaścicielka firmy Allvernum i Jarosław Topolski, współwłaściciel firmy Elfa Pharm, stają się partnerami w biznesie

Urszula Pierzchała, współwłaścicielka firmy Allvernum i Jarosław Topolski, współwłaściciel firmy Elfa Pharm, stają się partnerami w biznesie (fot. materiały prasowe)

Firmy Elfa Pharm i Allvernum połączyły siły, by umacniać swoje biznesy. Elfa Pharm świadczy dla Allvernum usługi logistyczne i jej przedstawiciele handlowi zajmują się obecnie sprzedażą produktów obu firm do detalu. Firmy będą się też wspierać na innych polach, w tym w rozwoju nowych brandów, w zakupie surowców, czy otwieraniu nowych rynków eksportowych. Spółki pozostają odrębne kapitałowo.

REKLAMAWK_wrzesień_belka w artykułach_październik

Zdaniem Jarosława Topolskiego, współwłaściciela i prokurenta Elfa Pharm Polska, współpraca firm kosmetycznych na zasadzie synergii i wzajemnego korzystania ze swojego potencjału może być receptą na dalszy rozwój, ograniczenie kosztów oraz dywersyfikację odbiorców detalicznych. – Konkurencja na polskim rynku jest bardzo ostra, rosną wymagania sieci handlowych, ale moim zdaniem nadal są możliwości rozwoju, kiedy firmy zaczynają ze sobą współpracować i łączyć siły. Nie chodzi jednak o przejęcia kapitałowe, a o wykorzystanie wzajemnego potencjału, skorzystanie z tego, w czym każda z nich jest najlepsza. To daje możliwości do negocjacji np. warunków zakupu czy odsprzedaży surowców, magazynowania towarów czy organizacji dostaw. Dla wielu firm choćby minimum logistyczne jest trudne do udźwignięcia, a kiedy działa się razem, wysyłki zaczynają być opłacalne – tłumaczy Jarosław Topolski.

Właśnie na takich zasadach będzie się odbywała współpraca Elfa Pharm z firmą Allvernum. We wrześniu ubiegłego roku spółka Elfa Pharm, w związku ze swoim szybkim rozwojem, przeniosła się do nowej siedziby do podkrakowskiej Skawiny. Firma dysponuje teraz nowoczesnym magazynem wysokiego składowania o powierzchni blisko 3000 mkw. ma także do dyspozycji 600 mkw. powierzchni biurowej. Z magazynu realizowane są wysyłki na cały świat, do odbiorców hurtowych i detalicznych oraz do odbiorców końcowych (obsługa klientów sklepu internetowego). Firma zatrudnia także 17 przedstawicieli handlowych. – Uważam, że jest to nasza siła. Wielu firm nie stać na własny zespół sprzedażowy, albo mają tak wąski asortyment, że zatrudnianie przedstawicieli handlowych im się nie opłaca – mówi Jarosław Topolski. Teraz z tego potencjału skorzysta także Allvernum. Elfa Pharm prowadzi także rozmowy o współpracy z jeszcze jedną polską firmą.

Nowy magazyn wysokiego składowania firmy Elfa Pharm Polska w Skawinie. Ponad 3000 mkw.

Spółka Allvernum podnajęła biuro od Elfa Pharm i obie firmy mieszczą się obecnie przy Al. Krakowskiej 87A w Skawinie. Przedstawiciele handlowi Elfa Pharm dostarczają kosmetyki obu firm do odbiorców detalicznych. – To rozwiązanie jest dla nas korzystne, ponieważ jestem wciąż na początku drogi rozwojowej i nie byłam w stanie zatrudnić tylu ludzi, żeby pokryć cały kraj i zapotrzebowanie detalistów – mówi otwarcie Urszula Pierzchała, współwłaścicielka i prezes zarządu Allvernum. – Przedstawiciele handlowi Elfa Pharm obsługują klientów w całej Polsce. Jest to zespół profesjonalistów, którzy mają ugruntowaną pozycję wśród klientów i bardzo dobrą renomę – podkreśla.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Joanna 2 ponad rok temu

  Jak to milo czytac ze polskie firmy potrafia ze soba nie tylko konkurowac, aczkolwiek zdrowa konkurencja jest jak najbardziej dobra, ale i wspolpracowac. Zycze powodzenia obu firmom

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~edolphin 1 ponad rok temu

  Bardzo fajny arytkuł :) Gratulacje :) Firmę Elfa Pharm znam bardzo dobrze, bo akurat ich kosmetyki bardzo mi pasują więc cieszę się z rozwoju i życzę pozytywnego poszerzana horyzontów :) Firmę Allvernum poznałam troszkę właśnie dzięki ofercie w sklepie internetowym Elfa Pharm - świeca, patyczki zapachowe, wody perfumowane :D Muszę jeszcze dodać coś do tego artykułu, o czym zapewne ze skromności nie wspomniał prezes Elfa Pharm ....firma działa także charytatywnie ... angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje mające na celu niesienie pomocy bezbronnym i najbardziej potrzebującym. Wspiera też wszelkie schroniska dla zwierząt ...sami dając przy tym dobry przykład adopcją wspaniałego psa Zary :) Oby więcej takich firm na naszym rynku :)

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony