REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

24 lutego 2021, 11:51wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Nowojorski koncern kosmetyczny ELC ogłosił plany zwiększenia swoich inwestycji w kanadyjską firmę zajmującą się pielęgnacją skóry z 29 proc. do 76 proc. W ciągu najbliższych trzech lat przejmie pełną kontrolę nad Deciem, producentem kosmetyków The Ordinary. To jedna z największych transakcji koncernów kosmetycznych w ostatnim czasie - warta 1 mld dolarów.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021
Estée Lauder Companies (ELC) ma przejąć Deciem, producenta The Ordinary, do 2024 roku

Estée Lauder Companies (ELC) ma przejąć Deciem, producenta The Ordinary, do 2024 roku (fot. FB The Ordinary)

Założona w 2013 roku przez Brandona Truaxe'a, firma Deciem po raz pierwszy podpisała umowę inwestycyjną z ELC w 2017 roku, ale nowe warunki przewidują wycenę kanadyjskiego przedsiębiorstwa na 2,2 mld dol., ponieważ ELC zapłaci 1 mld dol. za zwiększenie udziałów.

- W ciągu ostatnich czterech lat zbudowaliśmy naprawdę wyjątkową, długoterminową współpracę z niesamowitym zespołem Deciem i nie możemy się doczekać tego, co przyniesie przyszłość - powiedział Fabrizio Freda, prezes i dyrektor generalny ELC.

Znany ze swoich niedrogich kosmetyków The Ordinary, Deciem zwiększył sprzedaż do 460 milionów dolarów, odzwierciedlając szersze zapotrzebowanie branży na produkty do pielęgnacji skóry, ponieważ konsumenci coraz częściej eksperymentują ze składnikami takimi jak AHA i niacynamid.

Firma rozszerzyła również swoje partnerstwa detaliczne i była jedną z pierwszych marek, które przekwalifikowały swój własny zespół detaliczny w wirtualnych konsultantów.

- Deciem to wyjątkowa firma. Nicola Kilner [CEO i współzałożycielka Deciem] i jej zespół stworzyli i kultywowali autentyczne marki z wysoce skutecznymi, niezbędnymi produktami przy użyciu pionowo zintegrowanego modelu, a także opracowali wyjątkowo przejrzysty i angażujący styl komunikacji - powiedział Fabrizio Freda. - Wyjątkowe produkty firmy, pożądane innowacje oraz cyfrowe i ukierunkowane przede wszystkim na konsumenta podejście do sukcesu odegrały kluczową rolę w jej sukcesie.

W 2018 roku Nicola Kilner została dyrektor generalną Deciem po tym, jak sędzia nakazał usunięcie Truaxe’a z firmy w następstwie serii coraz bardziej niepokojących postów w mediach społecznościowych, takich jak nagle nakazanie zamknięcia wszystkich sklepów Deciem. Współzałożyciel zmarł śmiercią samobójczą w styczniu 2019 roku, o czym pisaliśmy tutaj.

- Brandon marzył o ELC jako wiecznym domu dla Deciem i jesteśmy naprawdę zaszczyceni, mogąc zrealizować jego wizję dzisiaj. Nasz zespół i ja będziemy nadal rozwijać dzieło Brandona i dziękujemy ELC za ich nieustające zaangażowanie w naszą wizję i przyszłość  – powiedziała Nicola Kilner.

Przeczytaj też: Deciem przyspiesza wejście na rynek francuski

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony