HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

KORONAWIRUS

 

15 stycznia 2021, 13:09wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Farmaceutów czekają jeszcze szkolenia. Po nich będą mogli szczepić przeciw COVID-19

Farmaceutów czekają jeszcze szkolenia. Po nich będą mogli szczepić przeciw COVID-19 (fot. shutterstock)

Senat przyjął nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, która przyznaje farmaceutom uprawnienia do wykonywania szczepień. Warunkiem jest ukończenie szkolenia. Sposób jego przeprowadzania zostanie określony w rozporządzeniu przez ministra zdrowia.

Nowelizacja ustawy wprowadza zmiany w kilkunastu ustawach, m.in. w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Zgodnie ze zmianami, w przypadku wystąpienia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19, szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 będą mogli przeprowadzać także farmaceuci. Warunkiem jednak jest ukończenie szkolenia. Sposób jego przeprowadzania zostanie określony w odrębnym rozporządzeniu ministra zdrowia.

Nowelizacja nadaje też uprawnienia osobom, które oddały krew lub osocze po przechorowaniu COVID-19. Przyznaje im prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach. Dotyczy to dawców, którzy oddali co najmniej 3 donacje krwi lub osocza po chorobie COVID-19.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony