REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Biznes

MARKI

 

21 maja 2019, 10:59wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Givaudan wzmocnił swoją pozycję w Azji Południowo-Wschodniej

Givaudan wzmocnił swoją pozycję w Azji Południowo-Wschodniej (fot. FB Givaudan)

Szwajcarska grupa Givaudan, światowy lider zapachów i smaków, podpisała umowę na zakup Golden Frog, wietnamskiego producenta naturalnych smaków - ogłosiła firma nie ujawniając kwoty transakcji.

REKLAMA

Givaudan poinformował, że osiągnął porozumienie w sprawie przejęcia wietnamskiej firmy Golden Frog. To część strategii firmy na Azję i Pacyfik.

Golden Frog produkuje naturalne aromaty, ekstrakty i olejki eteryczne dla przemysłu spożywczego i napojów. Oferuje szeroką gamę naturalnych składników, w tym zioła, przyprawy, ekstrakty owocowe i warzywne oraz olejki eteryczne z wielkiej różnorodności biologicznej Wietnamu. Z siedzibą główną i zakładami produkcyjnymi w Ho Chi Minh City, Golden Frog zatrudnia 156 osób i zaspokaja potrzeby rynków ASEAN.

- Wzmocnienie i zwiększenie naszych zasobów naturalnych to kluczowy priorytet dla Givaudan. Dodanie portfolio produktów Golden Frog, talentu i know-how umożliwi firmie zapewnienie globalnym, regionalnym i lokalnym klientom kompleksowych i konkurencyjnych rozwiązań naturalnych  - powiedział Louie D'Amico, prezes Wydziału Smaków Givaudan.

Chociaż warunki transakcji nie zostały ujawnione, działalność Golden Frog stanowiłaby około 10 mln franków szwajcarskich przyrostowej sprzedaży do wyników Givaudan w 2018 roku. Givaudan planuje ją sfinansować z działalności istniejących zasobów. Ma ona zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2019 roku.

Givaudan to światowy lider w tworzeniu smaków i zapachów. Firma osiągnęła sprzedaż w wysokości 5,5 miliarda franków szwajcarskich w 2018 roku. Firma z siedzibą w Szwajcarii z ponad 145 lokalizacjami ma ponad 13 600 pracowników na całym świecie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony