PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

FINANSE

 

17 września 2021, 09:31Spółka Global Cosmed zwołała nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy na 4 października. Jedną z uchwał poddanych wówczas pod głosowanie będzie skup akcji własnych. Zarząd firmy uważa, że cena akcji jest niedoszacowana i dementuje plotki o wyjściu firmy z GPW.

Spółka Global Cosmed wykupi własne akcje. Jak poinformowała w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Magdalena Mielimonka, wiceprezes zarządu Global Cosmed, 4 października odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Jedną z uchwał poddanych wówczas pod głosowanie będzie skup akcji własnych.

Prezes firmy odniosła się do informacji o rzekomych planach wycofania się spółki z giełdy. – Przede wszystkim chcę zdementować plotki, iż wykup akcji to początek wyjścia Global Cosmed z GPW – powiedziała Magdalena Mielimonka. – Zdaniem zarządu bieżąca cena akcji jest niedowartościowana i nie odzwierciedla potencjału rozwoju Grupy Kapitałowej. Jest to dobry moment na pozyskanie akcji, które będą mogły być umorzone, sprzedane lub zaoferowane w ramach programów motywacyjnych dla pracowników – wyjaśniła wiceprezes Global Cosmed.

Global Cosmed to producent chemii gospodarczej i kosmetyków. W swoim portfolio ma takie marki jak Apart, Bobini, i Kret. Jest także jednym z wiodących producentów marek kontraktowych. Firma współpracuje m.in. z siecią Lidl, produkując żele i mydła dla marki własnej dyskontera – Cien.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony