REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
Monika Żochowska i Ewa Dudzić, założycielki firmy Phenicoptere i twórczynie marki Glov

Monika Żochowska i Ewa Dudzić, założycielki firmy Phenicoptere i twórczynie marki Glov (fot. materiały prasowe )

Marka Glov, która obecnie sprzedawana jest w 10 tys. sklepach na świecie, dąży do zwiększenia obrotów do 100 mln zł rocznie. Będzie na to potrzebować kapitału inwestorskiego – podaje Puls Biznesu.

Puls Biznesu przypomniał, że spółka Phenicoptere, produkująca innowacyjne i ekologiczne akcesoria do demakijażu pod marka Glov, zadebiutowała na rynku 10 lat temu dzięki pozyskaniu 100 tys. zł od AIP Seed w zamian za 15 proc. udziałów. Przez ten czas Monika Żochowska i Ewa Dudzić, założycielki firmy, stworzyły około 120 produktów i wprowadziły je do sprzedaży w 10 tys. sklepów (w tym w największych perfumeriach i drogeriach oraz w kanałach online) w 50 krajach na świecie.

W 2021 r. obroty Phenicoptere osiągnęły 11 mln zł, co osiągnięto główne dzięki eksportowi, który stanowi 80 proc. sprzedaży firmy. Poza Polską marka Glov ma mocną pozycję we Francji, krajach DACH, Wielkiej Brytanii i Włoszech, ale produkty są też dostępne w Chile czy Japonii.

Dziś Phenicoptere chce pozyskać około 5 mln EUR, co pozwoli spółce zwiększyć obroty do 100 mln zł w perspektywie 3-5 lat. Szuka w tym celu kapitału wśród funduszy venture capital lub privet  equity – podaje Puls Biznesu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony