Henryk Orfinger, współwłaściciel, przewodniczący rady nadzorczej, Dr Irena Eris podczas debaty pt.

Henryk Orfinger, współwłaściciel, przewodniczący rady nadzorczej, Dr Irena Eris podczas debaty pt. "Wpływ wewnętrznych i zewnętrznych czynników gospodarczych i politycznych na polski sektor kosmetyczny" w czasie Forum Branży Kosmetycznej 2022 (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Wiarygodność, etyka są bardzo ważne w naszej branży, ale nie każdy identycznie te wartości rozumie. Nasze miejsce na rynku białoruskim już zajęła inna polska firma. Jednak z naszej perspektywy nie ma obecnie potrzeby walki o rynek rosyjski i białoruski. Po pierwsze chodzi o względy etyczne, a po drugie – sytuacja na krajowym runku kosmetycznym jest wystarczająca dobra, by wzrosty sprzedaży w Polsce rekompensowały ewentualne straty w eksporcie – powiedział Henryk Orfinger, współwłaściciel, przewodniczący rady nadzorczej, Dr Irena Eris podczas debaty w czasie 10. Forum Branży Kosmetycznej na Retail Trends 2022.

– Na początku wojny w Ukrainie wydawało się ze branża włączy się w sankcje, wycofa swoje produkty z rynku rosyjskiego i białoruskiego. Okazało się, że się myliłem. Przez wiele tygodni postawa branży była niejednolita. Do tej pory niektórzy producenci eksportują do Rosji, wykorzystując sytuację do walki konkurencyjnej – powiedział Henryk Orfinger, współwłaściciel, przewodniczący rady nadzorczej, Dr Irena Eris podczas debaty w czasie Forum Branży Kosmetycznej 2022.

Zdradził też, że polscy producenci wchodzą drogą okrężną na Białoruś i stosują nieuczciwe zagrywki pr-owe dyskredytujące firmę Dr Irena Eris. 

– Wykorzystują sytuację wojny do zbudowania swojego biznesu i eksportu. Nasze miejsce na Białorusi już zostało zajęte przez inną polską firmę. Wiarygodność, etyka są bardzo ważne w naszej branży, ale nie każdy identycznie te wartości rozumie – dodał Henryk Orfinger.

Jednak pomijając problemy z eksportem, sytuacja na rynku jest według niego dobra.

– Jesteśmy w świetnej kondycji, a nawet rośniemy pomimo pandemii i wojny. Inflacja w naszej branży jest stosunkowo niska, co jest wynikiem wysokich marż. Borykamy się oczywiście z wieloma trudnościami, jak choćby te związane z zakupem opakowań. Obecnie musimy to robić z większym wyprzedzeniem i szybciej, bo ofert szybko się dezaktualizują. Ale ogólnie branża ma się świetnie. Od lat co roku powstają nowe firmy, a upadłości zdarzają się bardzo rzadko. Ten trend się nie zatrzymał – zapewnia współwłaściciel firmy Dr Irena Eris.

10. Forum Branży Kosmetycznej odbywa się w ramach Retail Trends 2022, konferencji łączącej producentów i handel z sektora food i kosmetycznego.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony