REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

28 listopada 2022, 16:04wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Henryk Orfinger, prezes zarządu Dr Irena Eris, uważa, że ciągle są problemy z rekrutacją pracowników - mimo wiszącej nad krajem groźby bezrobocia

Henryk Orfinger, prezes zarządu Dr Irena Eris, uważa, że ciągle są problemy z rekrutacją pracowników - mimo wiszącej nad krajem groźby bezrobocia (fot. materiały prasowe)

– Ciągle słyszymy, że grozi nam duże bezrobocie. Na razie mamy niedomiar pracowników – tak dla portalu Forsal wypowiedział się Henryk Orfinger, przewodniczący rady nadzorczej w Dr Irena Eris.

Henryk Orfinger, prezes zarządu przedsiębiorstwa kosmetycznego Dr Irena Eris, był niedawno gościem DGP i Szkoły Głównej Handlowej w trakcie Open Eyes Economy Summit ’22. – Ciągle słyszymy, że grozi nam duże bezrobocie. Na razie mamy niedomiar pracowników. Ciągle mamy problem z pozyskiwaniem pracowników, których potrzebujemy, i to na różnych poziomach – powiedział Orfinger. – Jednocześnie firmy muszą dbać przede wszystkim o płynność finansową. Szczególnie polskie, lokalne firmy. Płynność jest rzeczą najistotniejszą. I teraz planując przyszłość w kontekście płynności, trzeba maksymalnie oszczędzać, ograniczać wydatki.

Henryk Orfinger skomentował również zmiany na rynku energetycznym i walutowym; ceny gazu i prądu uznawał za dające się przewidzieć, podobnie jak kursy walut. – Dziś te rzeczy się rozeszły zupełnie – powiedział. Dalej poruszone zostały kwestie planowania długoterminowego, które w takiej sytuacji jest ekstremalnie trudne i powoduje problemy z płynnością finansową. Według Orfingera w Dr Irena Eris nie odczuwa się spadków przychodów, ale rosnącą niestabilność.

Orfinger przyznał, że nawet Dr Irena Eris musi zaciskać pasa w obliczu inflacji, co nie oznacza jednak automatycznie konieczności redukowania etatów. Wręcz przeciwnie, firma na problem z pozyskaniem pracowników, mimo alarmujących doniesień na temat rosnącej groźby bezrobocia. Stabilna, wykwalifikowana załoga, jest zdaniem współtwórcy Dr Irena Eris kluczem do wysokiej jakości usług, w związku z czym firma nie zwalniała pracowników nawet w trakcie pandemii.

Czytaj także: Henryk Orfinger, Dr Irena Eris: Pomimo wielu problemów branża kosmetyczna jest w znakomitej kondycji [FBK 2022]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony