REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

3 października 2019, 16:58wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jagoda Prętnicka-Markiewicz, Head of PR&Market Insights w firmie SentiOne

Jagoda Prętnicka-Markiewicz, Head of PR&Market Insights w firmie SentiOne (wiadomoscikosmetyczne.pl)

– Wszelkie chatboty nie są już prostymi rozwiązaniami, które odpowiadają na z góry przygotowane pytania. Pojawiają się rozwiązania kolejnej generacji – mówiła w prezentacji pt. „Podejście consumer-first – wirtualni asystenci, mobilne urządzenia i aplikacje sposobem na zbliżenie się do konsumenta kosmetyków” Jagoda Prętnicka-Markiewicz, Head of PR&Market Insights w firmie SentiOne.

REKLAMAGansa Dermacol - belka w artykułach (30.03.-12.04.2020)

W swoim wystąpieniu ekspertka podkreśliła, że rynek kosmetyków należy obecnie do konsumentów, którzy mają coraz wyższe wymagania. Zwróciła uwagę szczególnie na zmianę pewnych stereotypów konsumenckich. – W przypadku kosmetyków to chociażby inne postrzeganie mężczyzn niż jeszcze 30 lat temu. Są oni bardziej świadomi i mają konkretne oczekiwania produktowe – powiedziała Jagoda Prętnicka-Markiewicz.

Zwróciła też uwagę na fakt, że konsumenci sięgają po produkty premium, ale jednocześnie szukają promocji, są łowcami okazji. Luksus potrafią łączyć z racjonalnym wydatkowaniem budżetu. Jednym z najsilniejszych trendów jest też ekologia.

Podkreśliła też, że w dobie tych przemian i dyktowania przez konsumenta tego, jak powinna wyglądać dzisiejsza półka sklepowa, kluczowe jest usprawnienie komunikacji z nim. Rozwiązań jest wiele. – Na rozwój branży kosmetycznej wpływa sztuczna inteligencja i wirtualna rzeczywistość oraz boty – mówiła Prętnicka-Markiewicz. Te narzędzia ewoluują wraz z potrzebami konsumenta. Przykładem są chociażby chatboty, które potrafią nawiązać bardziej rozbudowaną relację niż tylko odpowiedź na najpopularniejsze pytania, mogą również doradzać w kwestii wyboru produktów.

Ekspertka SentiOne podkreśliła też rolę aplikacji sklepowych, które z jednej strony sprawiają, że konsumenci stają się bardziej lojalni, a z drugiej bogatsi w wiedzę o danym produkcie. – W branży kosmetycznej aplikacje pozwalają np. przeanalizować skład kosmetyków na podstawie kodu kreskowego. Wszelkiego rodzaju rozszerzona rzeczywistość pozwala również na testowanie produktów. Generalnie pomysłów na aplikacje nie brakuje – powiedziała Jagoda Prętnicka-Markiewicz. Na popularności zyskują także różnego rodzaju gadżety, które wspierają sprzedaż, chociażby skanery skóry, które pozwalają dobrać odpowiedni podkład. – Widzę potencjał na działania technologiczne w każdym wymiarze tego biznesu. Sztuczna inteligencja reorganizuje prace, pozwala na ustalanie priorytetów, a także skalowanie biznesu – powiedziała ekspertka.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony