StoryEditor
Dom
27.11.2020 00:00

Jak być świadomym konsumentem środków czystości? Codzienne małe kroki w kierunku ekologii

Coraz więcej osób ma świadomość, jak ważne dla środowiska są nasze codzienne wybory związane z kupowaniem środków czystości. Warto przypominać o tym, co jeszcze możemy robić, aby pozostawić po sobie jak najmniejszy ślad na naszej planecie. Oto parę małych codziennych kroków dla człowieka, a wielkich dla ekologii, które proponują eksperci firmy Henkel.

1. Sprawdzaj skład produktów

Na rynku dostępne są produkty nawet w 99,9 proc. oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, które są równie skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń, co zwykłe detergenty. Do takich inspirowanych naturą produktów należą między innymi środki czystości z ekologocznych serii. Używanie ich jest bezpieczne dla planety, ponieważ są biodegradowalne. Dlatego zawsze sprawdzajmy skład środków do czyszczenia i szukajmy oznaczeń wskazujących na przyjazność dla środowiska, takich jak np. Ecolabel.

2. Spójrz na źródło pochodzenia składników

Przy wyborze środków do czyszczenia warto też zwrócić uwagę na wykorzystanie odnawialnych surowców pochodzących ze zrównoważonej uprawy, które zmniejsza negatywny wpływ na środowisko. Czym jest rolnictwo zrównoważone? Jest to efektywna produkcja bezpiecznych, wysokiej jakości produktów rolnych w sposób chroniący środowisko naturalne, a także poprawiający jego stan. Jeśli mamy więc do wyboru produkt, którego składniki pochodzą ze zrównoważonych upraw, to nie ma się nad czym zastanawiać.

3. Zwróć uwagę na rodzaj plastiku

Rosnąca góra plastiku to zmora każdego konsumenta, któremu zależy na przyszłości planety. Zwykle to właśnie plastikowych opakowań jest wyrzucanych najwięcej w gospodarstwach domowych. Dlatego najlepiej wybierać takie produkty, których opakowanie nadaje się do recyklingu. Ważnym aspektem ochrony środowiska podczas produkcji opakowań jest również stosowanie surowców pochodzących w jak największym stopniu z recyklingu. Dzięki zaawansowanej technologii i odpowiedzialności społecznej firm, na rynku dostępne są już opakowania, które w 100 proc. pochodzą z surowców z recyklingu, np. niektórych tabletek do zmywarki, płynów do naczyń czy zawieszek do toalet.

4. Czy wiesz, co to jest social plastic?

Niektóre firmy wprowadziły na rynek opakowania wykonane w 100 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu, dzięki czemu kupując ich produkty, dokładamy swoją cegiełkę do troski o środowisko. Ale nie wszyscy wiedzą, że aż do 50 proc. plastiku, z którego są wykonane np. opakowania marek Henkla, to tzw. social plastic – plastik pochodzący ze społecznej zbiórki. Social plastic jest pozyskiwany poprzez zbiórkę w najbardziej zanieczyszczonych i najbiedniejszych regionach świata, których mieszkańcy w zamian za zebrane przez siebie plastikowe odpady otrzymują pieniądze, produkty lub usługi. W ten sposób firmy wykorzystując ten surowiec do produkcji opakowań, wspierają gospodarkę o obiegu zamkniętym, przeciwdziałając zanieczyszczaniu plastikiem oceanów oraz poprawiając standard życia najbiedniejszych. Warto to wiedzieć, wybierając się na zakupy po środki czystości.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Dom
28.02.2023 00:00
Nawilżacz ewaporacyjny - najważniejsze cechy tego urządzenia
W nawilżaczach ewaporacyjnych suche powietrze jest zaciągane przez wentylator, a następnie przepuszczane przez nawilżoną matę lub specjalne dyski. Para wodna jest chłodna i nie pozostawia białego osadu na meblachfot. materiał partnera
Wiele osób sięga po nawilżacze ewaporacyjne, bo cenią zdrowy i naturalny sposób nawilżania powietrza. To ważny atut, ale nie jedyny. Chociaż na rynku możemy wybierać spośród nawilżaczy parowych, ultradźwiękowych i ewaporacyjnych, te ostatnie są chętnie wybieranym rozwiązaniem.

Czym różnią się od innych sprzętów i jakie są najważniejsze cechy urządzenia tego typu? Pora się temu dokładnie przyjrzeć!

Czym nawilżacz ewaporacyjny różni się od ultradźwiękowego i parowego?

Szukając nawilżacza powietrza, spotkamy się z różnymi rodzajami tego typu sprzętu. To, na który się zdecydujemy, zależy od wielu kwestii, w tym zakładanego budżetu, oczekiwanych kosztów eksploatacji, a także - gdzie i w jaki sposób chcemy nawilżać powietrze. Jeśli zależy nam na urządzeniu do sypialni - powinniśmy stawiać na model wyposażony w tryb nocny. Do pokoju dziecięcego - na urządzenie emitujące chłodną mgiełkę. W końcu - jeśli mamy w domu psy i koty, warto unikać nawilżacza ultradźwiękowego. Mając świadomość, na jakie aspekty zwracać uwagę, można rozważyć po kolei poszczególne rodzaje nawilżaczy.

Nawilżacze parowe są proste w budowie i działaniu. Woda jest w nich ogrzewana przez specjalną grzałkę - aż pojawi się para wodna. Jej wysoka temperatura sprawia jednak, że tego typu sprzęt nie będzie dobrym pomysłem do niewielkiego pomieszczenia lub pokoju dziecka.

Znacznie lepszym wyborem w takim kontekście będą nawilżacze ultradźwiękowe. Jak sama nazwa wskazuje, używają one ultradźwięków do rozbijania cząsteczek wody, a przy tym - zwykle są dość budżetowymi rozwiązaniami. Do eksploatacji trzeba doliczyć koszt wody destylowanej - nie można używać tutaj wody z kranu, bo może to doprowadzić do wytrącania się szkodliwego dla zdrowia pyłu kamiennego. Z nawilżaczy ultradźwiękowych powinni zrezygnować opiekunowie zwierząt domowych. Psy i koty słyszą ultradźwięki i nie jest to dla nich komfortowe.

Nic dziwnego, że dużą popularnością cieszą się nawilżacze ewaporacyjne. Można w nich korzystać z wody z kranu, a nie destylowanej, nie emitują ultradźwięków i emitują chłodną mgiełkę. Brzmią więc jak rozwiązanie bardzo uniwersalne!

Jak działają sprzęty tego typu? Suche powietrze jest zaciągane przez wentylator, a następnie przepuszczane przez nawilżoną matę lub specjalne dyski. Para wodna jest chłodna i nie pozostawia białego osadu na meblach.

Decydując się na nawilżacz tego typu, trzeba pamiętać o kosztach eksploatacji, czyli regularnej wymianie filtrów. Producent zwykle określa, kiedy powinno to nastąpić - warto trzymać się tych wskazówek.

Nawilżacz ewaporacyjny - najważniejsze cechy

Gdy wiemy już, jak działa nawilżacz ewaporacyjny, pora przyjrzeć się jego najważniejszym właściwościom! Do zalet można zaliczyć, że jest to sprzęt, który:

  • może pracować w trybie cichym lub nocnym;
  • może mieć kilka poziomów prędkości pracy;
  • łatwo uzupełnić wodą z kranu;
  • nawilża, nie zostawiając mokrych plam i osadu;
  • jest zwykle łatwy w obsłudze;
  • znajdziemy w ofercie czołowych producentów;
  • zapewnia higieniczne nawilżanie;
  • wyróżnia się nowoczesnym designem, pasującym do wnętrza.

To mocna lista atutów, która sprawia, że wiele osób sięga właśnie po tego typu nawilżacz. Chcąc się zaopatrzyć w takie urządzenie, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. W zamian otrzymujemy jednak sprzęt, który sprawdzi się jeszcze długo po zakupie. Nawilżacze ewaporacyjne w sklepie MediaMarkt mogą się pochwalić wieloma pozytywnymi recenzjami użytkowników - dobrze je sprawdzić przed wyborem konkretnego modelu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Dom
30.11.2022 00:00
Testowane przez Wiadomości Kosmetyczne. Briochin mydła do mycia rąk i naczyń
()
Briochin to francuska marka produktów chemii gospodarczej, którą zna każdy obywatel i obywatelka kraju nad Sekwaną. Składy inspirowane najstarszymi tradycjami firmy-protoplasty Briochin, doskonała konsystencja, wydajność i uniwersalność decydują o popularności marki.

Produkty chemii gospodarczej potrafią być niełaskawe dla dłoni; wysuszają ich delikatną skórę, podrażniają, a czasem prowadzą do nieprzyjemnych reakcji alergicznych. Klienci i klientki z wyjątkowo podatnymi na podrażnienia dłońmi poszukują zatem coraz częściej płynów do mycia naczyń czy innych tego typu środków, które będą bezpieczne dla ich skóry.

Briochin może być odpowiedzią na ich problemy i bolączki. Marka ma w swojej ofercie cztery specjalistyczne mydła do mycia rąk i naczyń, które łączą w sobie skuteczność detergentu zmywającego zabrudzenia, i delikatną dla rąk formułę mydła. Do wyboru konsumenci mają cztery warianty; z octem malinowym, z sodą oczyszczoną, na bazie mydła marsylskiego i na bazie szarego mydła i morskich alg.

Mydła mają nie tylko sprawdzoną formułę, ale są także wszechstronne w użyciu. Każde z nich można użyć dodatkowo jako odplamiacz przez praniem ubrań zabrudzonych tłuszczem. Wydajna receptura umożliwia umycie rąk 220 razy per opakowanie, lub 220 razy umyć pełen zlew naczyń. Wygodna, poddająca się już lekkiemu naciskowi pompka z blokadą pozwala na dozowanie produktu nawet jedną ręką. Opakowania są również wykonane z tworzywa z odzysku, oraz zużywają go mniej niż tradycyjne.

Czy warto poszerzyć swój asortyment o mydła Briochin? Tego dowiecie się z naszego testowania.

Promocja
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. kwiecień 2024 04:12