REKLAMAJARS - baner główny (07-31.01.2020 r.)

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Młode marki kosmetyczne powinny stawiać na personalizację produktów i bezpośrednie relacje z konsumentami

Młode marki kosmetyczne powinny stawiać na personalizację produktów i bezpośrednie relacje z konsumentami (fot. Adobe)

Niezależne marki kosmetyczne, przeciwieństwo gigantów beauty, stanowią dla nich coraz bardziej znaczącą konkurencję. Ekspert z USA prześledził źródła sukcesu start-upów kosmetycznych, wskazując dokąd zmierza branża kosmetyczna na świecie. 

REKLAMA

Zdaniem ekspertów rynku beauty, niezależne firmy kosmetyczne lepiej rozumieją swoich klientów, bo pozwalają im być sobą i szybciej reagują na modne trendy w branży. Dla młodych konsumentów zakup kosmetyków do makijażu to cały proces - ma zawęzić wybór z niezliczonych propozycji marek kosmetyków, które wciąż pojawiają się na rynku. Popularność zdobywają młode marki kosmetyczne, które mają z nimi bliższy kontakt dzięki dużej aktywności w sieci. Teraz zbadano też jakie inne trendy dominują wśród młodych marek beauty, które odniosły sukces w USA.

Czyste piękno

„Czystość” jest różnie definiowana, ale wszyscy zgadzają się, że czyste produkty powinny być bezpieczne i nietoksyczne. Niektóre osoby rozszerzają tę koncepcję, aby objąć nią efektywne, pozyskiwane z etycznego punktu widzenia i przyjazne dla środowiska kosmetyki, ale nie wszyscy zgadzają się co do tych rozszerzonych definicji. Jednym z aspektów czystości jest „wegańskie”. Według badania przeprowadzonego przez Signals Analytics, dyskusja konsumentów na temat wegańskich produktów kosmetycznych podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch lat, ale tylko niszowi gracze odnoszą się do tego w jakikolwiek znaczący sposób. Weganizm to 13 proc. tej rozmowy, ale tylko 4 proc. asortymentu jest wegańska. To duża szansa dla młodych firm..

Zdobycze nauki

Prawie każda nowa firma kosmetyczna mówi o badaniach związanych z ich produktami. Chodzi o wydajność i skuteczność - składniki muszą dostarczać natychmiastowych, namacalnych wyników. Amerykańska pielęgnacja skóry zmierza w kierunku azjatyckiej pielęgnacji skóry, która jest „niezwykle techniczna”, co odróżnia ją od innych. W Azji istnieje połączenie technologii pielęgnacji skóry z rytuałami i widoczny ten trend jest także w USA.

Bezpośrednio do konsumenta

W licznych kanałach produktów konsumenckich sprzedaż detaliczna wielu marek spada. Nikt nie wie, jaka będzie przyszłość sprzedaży detalicznej w wielu markach, ale jest duża szansa, że zobaczymy więcej marek sprzedających bezpośrednio konsumentom. A taki bezpośredni kontakt z konsumentem jest bardzo trudny do osiągnięcia w branży beauty. Wyzwaniem jest autentyczne zaangażowanie się w taką komunikację, ponieważ jest presja rynku i wszystko musi być oryginalne, świeże i nowe.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony