REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

EKOLOGIA

 

3 grudnia 2021, 12:56wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Już teraz najpopularniejsza linia produktowa Jordan Green Clean wykorzystuje wyłącznie plastik z przetworzonych pojemników po żywności

Już teraz najpopularniejsza linia produktowa Jordan Green Clean wykorzystuje wyłącznie plastik z przetworzonych pojemników po żywności (źródło: LinkedIn)

Orkla Care Poland, w portoflio której znajduje się marka Jordan, poinformowała, że od 2025 wszystkie jej szczoteczki do zębów będą produkowane wyłącznie z plastiku z recyklingu.

Jordan, zgodnie z aktualnymi założeniami, stanie się firmą korzystającą wyłącznie z plastiku z recyklingu w 2025 roku. Już teraz najpopularniejsza linia produktowa Jordan Green Clean wykorzystuje wyłącznie plastik PCR z przetworzonych pojemników po żywności.

Marka zastąpiła plastik pochodzenia pierwotnego plastikiem recyklingowanym także w takich produktach jak szczoteczki Expert Clean, Expert White oraz Advanced. Natomiast nici dentystyczne różnych serii (Expand, Everyday, Easy Slide, Whitening) sprzedawane są w tekturowych opakowaniach, a sam pojemnik na produkt jest mniejszy o 30 proc. względem poprzedniej wersji.

Innymi słowy, ekologia to dla nas więcej niż linia Green Clean – to trend, który rozszerzamy na całe portfolio – czytamy we wpisie firmy Orkla Care Poland w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Jordan oszczędził ponad 140 ton pierwotnego plastiku dzięki ekologicznym szczoteczkom do zębów

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony