REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

14 stycznia 2022, 00:10Popyt na kosmetyki przyjazne zwierzętom wciąż nabiera rozpędu.

Popyt na kosmetyki przyjazne zwierzętom wciąż nabiera rozpędu. (fot. Shutterstock)

Dobrostan zwierząt jest najczęściej wymienianym powodem poszukiwania bardziej wegańskich produktów do pielęgnacji skóry - informuje portal Cosmetics Business. Pokazała to ankieta przeprowadzona przez wegańską markę Skin Proud.  

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Zgodnie z ustaleniami zleconymi przez wegańską markę pielęgnacyjną Skin Proud, w przypadku osób z pokolenia Z, jeden na sześciu konsumentów jest bardziej skłonny wypróbować wegańską pielęgnację skóry niż mleko wegańskie. Ta grupa jest również przekonana, że mleko krowie negatywnie wpływa na skórę, powodując problemy, takie jak suchość, nawroty trądziku i obrzęki.

W ankiecie przeprowadzonej wśród 2000 dorosłych, obawy dotyczące dobrostanu zwierząt były najczęściej wymienianym powodem poszukiwania bardziej wegańskich produktów do pielęgnacji skóry przez ponad połowę (68 proc.) konsumentów, tuż przed wpływem na środowisko (64 proc.).

Teraz gdy popyt na kosmetyki przyjazne zwierzętom wciąż nabiera rozpędu, firma Skin Proud przekazuje 50 proc. swojej sprzedaży online w tym miesiącu na ochronę krów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. 

Przeczytaj również: Najpopularniejsze marki wegańskie na Instagramie. To kategoria warta już blisko 20 miliardów [RANKING]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony