Kontigo w warszawskiej Galerii Mokotów

Kontigo w warszawskiej Galerii Mokotów (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie sieć Kontigo wycofuje się ze swojego projektu franczyzowego. Sieć będzie otwierała natomiast sklepy agencyjne. W październiku zaszły także zmiany personalne w Kontigo.

Sieć sklepów kosmetycznych Kontigo to spółka należąca do Grupy Eurocash. Pod szyldem Kontigo działa obecnie 36 sklepów. Spółka planowała dalszy rozwój poprzez otwieranie sklepów własnych, ale także franczyzowych. W 2020 r. w planach było otwarcie przynajmniej 30 nowych placówek

Kontigo – przynajmniej 30 nowych sklepów w 2020 r.

Plany te jednak zweryfikowała pandemia. Sklepy Kontigo, jako skoncentrowane na asortymencie produktów upiększających, miały długie przerwy w działaniu w związku z czasowym zamknięciem galerii handlowych. To odbiło się na kondycji spółki

Pod koniec 2018 r. Kontigo po wielu zapowiedziach ogłosiło, że rusza  z projektem franczyzowym i podało zasady przystępowania przedsiębiorców do sieci

Kontigo rusza z franczyzą. Znamy warunki przystąpienia do sieci!

Celem spółki było zbudowanie ogólnopolskiej sieci franczyzowej, plany te rozkładano na kilka lat

Rita Amaral, Kontigo: Naszym celem na 2019 r. jest otwarcie pierwszych sklepów franczyzowych

Jak dowiedzieliśmy się ostatnio nieoficjalnie, Kontigo zrezygnowało jednak z projektu franczyzowego. Spółka zaprasza natomiast do współpracy agentów mających doświadczenie w prowadzeniu sklepu. Kampania skierowana do przyszłych agentów prowadzona jest m.in. w mediach społecznościowych. Firma kusi wynagrodzeniem 10 tys. zł netto i dodatkowymi premiami. Obiecuje także profesjonalne szkolenia  dla agenta  i dla całego jego zespołu. Zapewnia, że odpowiada za wszystkie prace adaptacyjne oraz przygotowanie sklepu do otwarcia. Gwarantuje kompleksowe wsparcie zarówno przed otwarciem jak i w trakcie funkcjonowania sklepu oraz stałe wsparcie marketingowe i nowoczesne narzędzia do prowadzenia i kontroli biznesu.  Pracownicy sklepu mogą także otrzymać kartę zniżkową na produkty dostępne w Kontigo.

Tyle można się dowiedzieć ze strony internetowej kierowanej do osób, które chcą rozpocząć współpracę z Kontigo. Zwróciliśmy się do spółki z prośbą o informację o dalsze plany jej rozwoju, w tym projektu franczyzowego oraz agencyjnego, do dziś nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

W październiku zaszły zmiany personalne w Kontigo. Dyrektorem generalnym sieci jest Karolina Kulinek-Latka. Wcześniej Kontigo zarządzała, od początku powstania sieci, Rita Amaral, prywatnie córka Luisa Amarala, prezesa i założyciela Grupy Eurocash.

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony