REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

HANDEL I DYSTRYBUCJA

HANDEL

MARKI

 

27 czerwca 2022, 12:56wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Lush opróżnił półki i wstrzymał sprzedaż w jednym ze swoich flagowych sklepów, aby wesprzeć owady zapylające.

Lush opróżnił półki i wstrzymał sprzedaż w jednym ze swoich flagowych sklepów, aby wesprzeć owady zapylające. (fot. mat. pras. Lush)

Marka Lush, znana z zaangażowania w ochronę środowiska, od niedawna dostępna również w Polsce rozpoczęła nową kampanię mającą na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia owadów zapylaczy dla światowego ekosystemu. Kampania została opracowana we współpracy z amerykańską organizacją non-profit Pollinator Partnership i wystartowała w ramach tegorocznego Tygodnia Owadów Zapylających.

Lush opróżnił półki i wstrzymał sprzedaż w jednym ze swoich flagowych sklepów, aby pokazać, dlaczego owady zapylające, takie jak pszczoły, odgrywają ważną rolę w naszym życiu.

Lush przywrócił także limitowaną edycję kuli do kąpieli Rose Butterfly i zobowiązał się do przekazania 100 procent zysków na rzecz Pollinator Partnership i innych organizacji działających na rzecz ochrony owadów zapylających.

Firma rozdystrybuuje również około 140 000 sztuk nieinwazyjnych, nasiennych kartek papierowych do sadzenia rodzimych kwiatów i zwiększania siedlisk owadów, a także zorganizuje bezpłatne imprezy z bombami nasiennymi w swoich sklepach w Ameryce Północnej.

Od 75 proc. do 95 proc. wszystkich kwitnących roślin wymaga zapylenia, dzięki czemu mamy owoce, warzywa i orzechy. Podniesienie świadomości w tym temacie nigdy jeszcze nie było tak ważne jak teraz – powiedziała Carleen Pickard, rzecznik prasowy Lush Cosmetics.

Firma powstała w 1995 roku w Wielkiej Brytanii i od początku funkcjonuje zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, dbania o środowisko i ochrony praw zwierząt. Wszystkie kosmetyki są produkowane ze składników nietestowanych na zwierzętach. 100 proc. z nich jest wegetariańska, a 92 proc. wegańska. Firma sprzedaje swoje ręcznie robione kosmetyki w 900 sklepach na świecie oraz poprzez kanał e-commerce dostępny w 50 krajach w tym w Polsce.

Przeczytaj również: Kontigo wspiera pszczoły z fundacją EkoRozwoju

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony