REKLAMADermena_Banner Główny_17.05-31.05.2023

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

 

23 maja 2023, 15:50wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Maciej Ptaszyński, prezes Polskiej Izby Handlu

Maciej Ptaszyński, prezes Polskiej Izby Handlu (fot. materiały prasowe)

Polska Izba Handlu wybrała dziś władze na lata 2023-2027. Prezesem został Maciej Ptaszyński, związany z organizacją od ponad 12 lat i pełniący dotąd funkcję wiceprezesa.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Polska Izba Handlu (PIH) powołała zarząd na lata 2023-2027. Prezesem został wybrany Maciej Ptaszyński. Maciej Ptaszyński jest związany z PIH od 2011 r. Przez 9 lat zajmował stanowisko dyrektora generalnego. Od ponad trzech lat był wiceprezesem PIH. Od 2008 r. jest zaangażowany w działania mające na celu poprawę rozwiązań legislacyjnych dotyczących funkcjonowania firm handlowych w Polsce i Unii Europejskiej. Z wykształcenia politolog.

Polska Izba Handlu jest największą reprezentacją handlu detalicznego w Polsce. Działa od 1997 r. Skupia ponad 30 tysięcy polskich sklepów, hurtowni spożywczych i drogeryjnych, a także firmy usługowe. 

Jesteśmy obecnie jednym z  partnerów społecznych w procesie tworzenia prawa. Bierze udział w konsultacjach projektów ustaw, konferencjach uzgodnieniowych, posiedzeniach komisji parlamentarnych. Włącza się w procesy legislacyjne i  składa nasze projekty ustaw. PIH jest członkiem Federacia Przedsiębiorców Polskich oraz Krajowej Izby Gospodarczej.

Wraz z innymi organizacjami od 2021 roku współtworzy Kodeks Dobrych Praktyk dla Rynku Franczyzy - najbardziej zaawansowaną i najdojrzalszą samoregulację w polskim systemie prawnym wspierającą rozwój franczyzy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony