dr hab. Maciej Stradomski, prof. UEP, członek zarządu CMT Advisory podczas 10. Forum Branży Kosmetycznej będzie mówił o fuzjach i przejęciach w biznesie kosmetycznym oraz możliwych drogach prowadzenia biznesu w przyszłości

dr hab. Maciej Stradomski, prof. UEP, członek zarządu CMT Advisory podczas 10. Forum Branży Kosmetycznej będzie mówił o fuzjach i przejęciach w biznesie kosmetycznym oraz możliwych drogach prowadzenia biznesu w przyszłości (fot.materiały prasowe)

Fuzje i przejęcia na rynku kosmetycznym. Jaką drogę wybrać w obliczu aktualnych wyzwań – to tytuł wykładu, który podczas 10. Forum Branży Kosmetycznej poprowadzi dr hab. Maciej Stradomski, prof. UEP, członek zarządu CMT Advisory. Forum odbędzie się już 24 maja w Warszawie w ramach Retail Trends 2022.

Kryzys zawsze wywołuje ruchy własnościowe wśród firm. W biznesie kosmetycznym rozpoczął się sezon na zakupy i przejęcia. Lokalne marki trafiają w ręce funduszy lub koncernów. Widać to na światowych rynkach i na naszym polskim. Niektóre firmy nie wytrzymują też tempa zmian i zamykają działalność. Czy biznes kosmetyczny już zaciągnął hamulec, czy rodzinne firmy boją się jutra?

Czytaj więcej: Fundusze i koncerny ruszyły na zakupy. Na celowniku lokalne marki kosmetyczne

Ta analiza stała się punktem wyjściowym do wykładu dr hab. Macieja Stradomskiego, członka zarządu firmy CMT Advisory zajmującej się m.in. doradztwem transakcyjnym, którego wysłuchają uczestnicy 10. Forum Branży Kosmetycznej. Forum odbędzie się już 24 maja w Warszawie w ramach wydarzenia Retail Trends 2022.

Maciej Stradomski jest doktorem habilitowanym finansów. Profesorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, na którym przez lata pełnił rolę Kierownika Katedry Inwestycji i Rynków Kapitałowych. Przewodniczącym Rady Programowej Instytutu Biznesu Rodzinnego oraz członkiem zarządu w firmie doradczej CMT Advisory.

To także autor oraz recenzent licznych publikacji naukowych oraz prasowych z zakresu finansów przedsiębiorstw.

Specjalizuje się w dziedzinie transakcji fuzji i przejęć na rynku prywatnym, strategiach finansowych oraz nadzorze właścicielskim przedsiębiorstw. Prowa dzi liczne projekty z zakresu pozyskiwania finansowania oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Przez kilkanaście lat związany był z bankowością i funduszem typu private equity. Pełni również rolę członka rad nadzorczych w licznych spółkach kapitałowych.

Forum Branży Kosmetycznej to konferencja B2B dla dostawców produktów i usług, łącząca producentów z handlem, a także dla wszystkich, którzy interesują się biznesem kosmetycznym, poświęcona najważniejszym wydarzeniom i trendom zachodzącym w branży kosmetycznej. Tegoroczna edycja Forum Branży Kosmetycznej oraz Kongres Rynku FMCG odbędą się już 24 maja w Warszawie w ramach wydarzenia Retail Trends 2022.

Kongresowi Retail Trends 2022 towarzyszyć będzie strefa start-upów powered by foodtech.ac, realizowana wspólnie z akceleratorem start-upów Foodtech.ac. Pokaźne grono młodych firm zaprezentuje swoje produkty i pomysły biznesowe. Strefa Start-upów to kolejny projekt będący odpowiedzią na aktualne trendy w branży spożywczej, w tym na gwałtowny wzrost wartości rynku roślinnych zamienników produktów zwierzęcych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony