REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

18 marca 2021, 12:01wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan

Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan (fot. mat.prasowe/ Konfederacja Lewiatan)

Od najbliższej soboty rząd wprowadza lockdown na terenie całego kraju. Do 9 kwietnia będzie mocno ograniczona działalność galerii handlowych. - Trzeci już lockdown w ciągu ostatniego roku nie pozostanie bez wpływu na gospodarkę - nie kryje Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. 

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

W opinii eksperta na szczęście przemysł pozostaje odporny na skutki pandemii, a Polska czerpie korzyści z bycia w odpowiednich łańcuchach dostaw. O wiele gorzej radzą sobie usługi, zwłaszcza turystyka, hotelarstwo czy gastronomia.

- Nowe obostrzenia jeszcze bardziej pogłębią ich trudną sytuację. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak po wprowadzeniu kolejnych restrykcji będzie kształtował się popyt czy jakie bariery administracyjne napotka jeszcze biznes. To bardzo ogranicza możliwości inwestowania, składania zamówień u podwykonawców. To wspólny problem małych i dużych firm. Mamy nadzieję, że to już ostatni taki lockdown - mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Jak wskazuje, Polacy tęsknią za przedpandemiczną normą w branżach usługowych.

- Zatrudnienie w nich to szansa dla osób młodych, o małym doświadczeniu. Firmy z tych branż potrzebują jedynie rozsądnego reżimu sanitarnego. W uzgodnieniu takiego reżimu leży ogromna szansa dla usług, co w praktyce będzie krokiem w stronę ostatecznego wyjścia z pandemii - dodaje.

Skutki kolejnego lockdownu będą dotkliwe, dlatego przedsiębiorcy oczekują wsparcia i działań osłonowych, które zostały zapisane w drugiej Tarczy Finansowej PFR oraz w sześciu tarczach branżowych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony