PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PERSONALIA

 

22 lutego 2023, 09:32wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marcin Polak od lutego 2023 r. jest dyrektorem zarządzającym Delia Cosmetics

Marcin Polak od lutego 2023 r. jest dyrektorem zarządzającym Delia Cosmetics (fot. materiały prasowe)

Marcin Polak objął stanowisko dyrektora zarządzającego Delia Cosmetics. Od lutego br. odpowiada za zarządzanie operacyjne oraz wdrażanie strategii ukierunkowanej na dalszy rozwój firmy na rynku krajowym, eksportowym oraz kontraktowym. Marcin Polak wszedł do biznesu kosmetycznego po kilkunastu latach pracy w branży wydawniczej. Przez ostatnich 15 lat Marcin Polak był prezesem łódzkiego oddziału Grupy Polska Press.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Z początkiem lutego 2023 r. Marcin Polak objął stanowisko dyrektora zarządzającego w polskiej firmie kosmetycznej Delia Cosmetics – to nowo utworzona funkcja w strukturach zarządczych firmy. Będzie odpowiadał za zarządzanie operacyjne oraz wdrażanie strategii ukierunkowanej na dalszy rozwój firmy na rynku krajowym, eksportowym oraz produkcji kontraktowej.

– Główną rolą nowego dyrektora jest wzmocnienie struktur zarządczych Delia Cosmetics, a celem poprowadzenie spółki ku jeszcze większej ekspansji na rynku rodzimym, a przede wszystkim na dynamicznie rosnącym rynku zagranicznym. To fundamentalna rola w zarządzaniu firmą, ponieważ pod jego skrzydłami znajdą się wszystkie procesy operacyjne i sprzedażowe oraz oba zakłady produkcyjne w Rzgowie i Konstantynowie Łódzkim. Doświadczenie w budowaniu strategii oraz działaniach operacyjnych zdobywał na stanowisku prezesa łódzkiego Oddziału Grupy Polska Press, na którym z sukcesami zarządzał przez ostatnie 15 lat – skomentował Karol Szmich, właściciel i prezes Delia Cosmetics.

Karol Szmich pozostaje na stanowisku prezesa zarządu, biorąc odpowiedzialność za zarządzanie strategiczne.

Marcin Polak przez blisko 17 lat był związany z Grupą Polska Press. Przez niemal 15 lat pełnił stanowisko prezesa łódzkiego oddziału wydawnictwa. Odpowiadał za zarządzanie strategiczne i operacyjne we wszystkich obszarach: wydawniczym (ze szczególnym uwzględnieniem strategii digital), finansowym, sprzedażowym, marketingowym, dystrybucyjnym, administracyjnym i kadrowym. Z Polska Press pożegnał się w kwietniu 2022 r. 

Delia Cosmetics to polski producent kosmetyków z 25-letnią tradycją i właściciel trzech marek – Delia, Cameleo i Dr Szmich. Główne kategorie to kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i do makijażu, flagowa linia Eyebrow Expert do pielęgnacji i koloryzacji brwi, sygnowana marką Delia, kosmetyki do pielęgnacji i koloryzacji włosów Cameleo, oraz gama produktów o działaniu dezynfekującym i antybakteryjnym marki Dr Szmich.

Delia Cosmetics sprzedaje swoje produkty na 60 rynkach na całym świecie. Jest również producentem marek kontraktowych. Produkcja odbywa się w dwóch zakładach o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. Praca badawcze prowadzone są w 5 laboratoriach.

Firma inwestuje w e-commerce, weszła m.in. do globalnej sieci Amazon. Uruchomiła także własny sklep internetowy. 25 lat temu firmę założył dr Józef Szmich, który prowadził ją wraz z żoną Aliną Szmich. W 2018 r. stery od ojca przejął syn Karol Szmich, który obecnie zarządza biznesem.

Czytaj także: Karol Szmich, Delia Cosmetics: Nie od razu chciałem uczestniczyć w firmie rodzinnej

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony