Pierwszy tir z pomocą humanitarną, wiozący 33 palety produktów firmy Marion, jest już w drodze do szpitala w Ukrainie

Pierwszy tir z pomocą humanitarną, wiozący 33 palety produktów firmy Marion, jest już w drodze do szpitala w Ukrainie (źródło: LinkedIn)

Marion nie ustaje w działaniach na rzecz osób pokrzywdzonych podczas wojny w Ukrainie. Firma przeprowadziła zbiórkę pracowniczą na rzecz dzieci, które przybywają do Gdyni z terenów objętych działaniami wojennymi. Natomiast do szpitala w Ukrainie wyśle osiem tirów z pomocą humanitarną.

Firma Marion już na samym początku rosyjskiej inwazji przekazała 66 tys. sztuk chusteczek nawilżających na potrzeby osób przybywających z Ukrainy. Potem wysyłała kolejne transporty takich chusteczek do punktów dla uchodźców przy granicy polsko-ukraińskiej.

Więcej w tekście: Branża kosmetyczna włącza się w pomoc dla obywateli Ukrainy

W działania na rzecz osób pokrzywdzonych w konflikcie w Ukrainie włączyli się także pracownicy, współpracownicy oraz kontrahenci spółki. Zebrali oni dary na rzecz dzieci do lat 7, które przybywają do Gdyni z terenów objętych działaniami wojennymi. Znalazły się wśród nich pieluszki, koce, pościele, poduszki, mleka, jedzenie dla niemowlaków, które trafiły do Centrum Organizacji Pozarządowych w Gdyni, z którym Marion współpracuje od samego początku konfliktu.

Firma zorganizowała także akcję wsparcia dla ukraińskiej placówki szpitalnej. Przekaże do niej swoje produkty o łącznej wartości ponad 1,2 mln zł.

Docelowo na Ukrainę wyekspediujemy osiem tirów z pomocą humanitarną. Pierwszy z nich, wiozący 33 palety naszych wyrobów, jest już w drodze. Wspólnie z naszym ukraińskim kontrahentem organizujemy kolejne z założonych przez nas transz pomocowych – poinformowała firma Marion w mediach społecznościowych.

Na tym jednak akcje pomocowe organizowane przez Marion się nie skończą.

Nie jesteśmy bierni. Odczuwamy, jak wszyscy Polacy, silną potrzebę niesienia pomocy narodowi ukraińskiemu, dlatego będzie ona przez nas kontynuowana w kolejnych projektach – czytamy we wpisie firmy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony