PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

 

19 stycznia 2021, 08:30wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Poprawiając lub zdejmując zwykłą maseczkę przenosimy bakterie i elementy wirusa na palce, a dalej np. na oczy czy do nosa. Powłoka eliminująca zmniejsza to ryzyko

Poprawiając lub zdejmując zwykłą maseczkę przenosimy bakterie i elementy wirusa na palce, a dalej np. na oczy czy do nosa. Powłoka eliminująca zmniejsza to ryzyko (fot. shutterstock)

Maseczki z autorską technologią opracowaną przez naukowców z biotechnologicznej spółki NanoGroup wyprodukuje firma Marion. Na przełomie stycznia i lutego trafią w Polsce do sieci Biedronka, a także na rynek niemiecki.

Opatentowana powłoka maseczek InventiMask sprawia, że bakterie, wirusy oraz grzyby giną w kontakcie z zewnętrzną powierzchnią maseczki ochronnej.

– Maseczka InventiMask może pomóc w ograniczaniu transmisji SARS-CoV-2, wirusów grypy czy innych drobnoustrojów powodujących infekcje. W lutym spółka planuje rozpoczęcie działań sprzedażowych, także na rynkach międzynarodowych – powiedział Waldemar Ostrowski z Marion.

Maseczka InventiMask to odpowiedź na problemy w codziennym użytkowaniu maseczek. Znajdująca się na zewnątrz powłoka eliminująca działa jak samooczyszczająca się warstwa, która zapobiega namnażaniu bakterii, wirusów i grzybów na jej powierzchni. Struktura filtracyjna chroni przed ich przenikaniem na błony śluzowe jamy nosowej i ustnej.

– Opatentowana warstwa ochronna znajduje się na zewnętrznej warstwie maseczki. Maseczka została zaprojektowana tak, by można było jej dotykać, używać, chować do kieszeni, zakładać i zdejmować wielokrotnie nawet do 48 godzin – zapewnia prof. Tomasz Ciach z NanoGroup.

Maseczki mają zadeklarowaną przez producenta zgodność z normą PN-EN 14683 (sprawność filtracji bakterii na poziomie BFE 99,7 proc. – badanie wykonane przez zewnętrzne laboratorium Eurofins Cosmetics & Personal Care Italy Srl). W planach jest także uzyskanie certyfikatu CE.

Według informacji przekazanych przez Marion, maseczki trafią na rynek Niemiecki oraz Polski (do sklepów Biedronka). Firma dotychczas oferowała maseczki ochronne i medyczne pod marką BeSefe.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony