StoryEditor
Producenci
07.07.2022 00:00

Marion prowadzi program praktyk dla studentów, z których rekrutuje pracowników

Pierwsza grupa studentów odbywa staż i praktyki w firmie kosmetycznej Marion. W ramach skoordynowanego programu stażowego zdobywają oni doświadczenia w różnych działach firmy, a najlepsi mają szansę znaleźć w niej zatrudnienie na stałe.

Marion – polska firma kosmetyczna – zorganizowała kompleksowy, skoordynowany program stażowy, w ramach którego studenci mogą odbywać praktyki w firmie, a najlepsi dołączyć do niej na stałe jako pracownicy.

Program stażowy rozpoczął się od udziału firmy Marion w targach na Politechnice Gdańskiej oraz informacji umieszczonej w biurze karier. Wraz ze zmianą zakładki „kariera” na firmowej stronie została także dodana możliwość przesłania CV przez osoby chętne do odbycia stażu i praktyki.

W ramach współpracy z Politechniką Gdańską firma wzięła także udział w webinarze  „Rozpocznij Karierę z...”. To cykl spotkań biznesu ze studentami. Studenci, głównie wydziału Chemii, mogli zapoznać się z ofertą pracodawcy - w tym stażu i praktyk oraz poznać firmę Marion od podszewki. Było tak dużo zgłoszeń, że firma musiała dokonać selekcji

Obecnie staż w naszej firmie odbywają trzy osoby w laboratorium R&D, jedna osoba w dziale zakupów, jedna w dziale utrzymania ruchu. W maju i czerwcu były to dwie osoby w laboratorium R&D oraz jedna w dziale kontroli jakości. Na wrzesień przyjmujemy trzy osoby do laboratorium oraz jedną do działu mechanicznego. Mamy też zgłoszenia z Uniwersytetu Gdańskiego, osoby zainteresowane odbyciem stażu w Marion dołączą do nas w sierpniu i poznawać będę zakres „regulatory affairs”.

Zgodnie z dobrymi praktykami praktykanci i stażyści wspierają zespoły, w których są, a z każdym dniem otrzymują coraz bardziej ambitne zadania. Dedykowani są opiekunowie stażystów, aby na każdym kroku wspierali młode talenty. Po okresie wakacji będziemy podejmować decyzję kogo widzimy dalej w naszej firmie – już w nowej roli – pracownika – informuje nas Paweł Kaftański z działu HR firmy Marion.

Firma Marion cały czas rekrutuje także pracowników. Imponująco wygląda zakładka kariera na stronie firmy, gdzie jasno i przejrzyście opisane są etapy rekrutacji oraz benefity dla pracowników. Obecnie firma poszukuje m.in. product managera i specjalisty ds. marketingu oraz kontrolera jakości.

Marion to polska firma kosmetyczna z siedzibą w Gdyni. Działa od ponad 30 lat. Zatrudnia ponad 350 osób. Produkuje dziennie nawet 400 tys. produktów. W portfolio ma kosmetyki do koloryzacji, stylizacji i pielęgnacji włosów, pielęgnacji twarzy i ciała oraz maseczki higieniczne.

Czytaj więcej o firmie Marion: Waldemar Ostrowski, Marion: Jesteśmy firmą rodzinną i tak zostanie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.06.2024 11:52
Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce
Sklep Rituals Cosmetics w centrum handlowym Avenida Poznań został otwarty 12 czerwca 2024 r.Avenida Poznań
Marka Rituals Cosmetics uruchomiła swój czterdziesty ósmy sklep w Polsce. Został on otwarty w centrum handlowym Avenida Poznań. Na czerwiec planowane są jeszcze dwa kolejne otwarcia, zatem miesiąc zamknie 50 salonami.

Salon Rituals Cosmetics otwarty 12 czerwca w  centrum handlowym Avenida Poznań jest czterdziestym ósmym sklepem marki w Polsce. W tym roku jest to już trzecie otwarcie – dwa wcześniejsze miały miejsce w Opolu i Suwałkach. Na czerwiec planowane sa jeszcze dwa - w gliwickiej Galerii Forum oraz trzeci sklep w Krakowie – tym razem w Galerii Kazimierz. Zatem na koniec miesiaca marka będzie miała w Polsce 50 sklepów własnych.  

Na tym jednak ekspansja marki w naszym kraju się nie skończy,  Wiadomo już, że w planach jest uruchomienie salonu w Inowrocławiu.

 

Czytaj też: Rituals otworzy sklep w Inowrocławiu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Sklep Rituals Cosmetics w Avenida Poznań uzupełnił ofertę handlową marek kosmetycznych obecnych w centrum hadlowym. Dotychczas swoje produkty w sklepach własnych lub franczyzowych oferowały tu marki: Golden Rose, Inglot, Neonali, Sorvella Perfume, Yves Rocher i Ziaja. Klienci mogli też robić kosmetyczne zakupy w drogerii Rossmann, Hebe, Super-Pharm i Kontigo, a także w perfumeriach Douglas i Sephora. 

Salon Rituals znajduje się na poziomie +1. Oferuje kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji oraz produkty z gamy home wear, a każdy z produktów jest inspirowany starożytną tradycją i pomaga przenieść się w świat pełen zapachów. Prócz tego w asortymencie znajdują się perfumowane świece i odświeżacze powietrza w formie pachnących patyczków.

Rituals Cosmetics otwiera w Polsce własne sklepy od 2021 r. W tej chwili ma ich ponad 40. Raymond Cloosterman, założyciel & CEO marki zapowiedział, że w 2024 r. firma planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów na świecie, co oznacza, że będzie uruchamiać niemal 5 salonów tygodniowo. Plany sprzedażowe na ten rok mówią o 2 mld euro przychodów.

 

Więcej: Rituals Cosmetics rozwija sieć sprzedaży i notuje wzrost przychodów. W tym roku otworzy kolejnych 250 sklepów

 

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. czerwiec 2024 15:03