REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Marketing

 

26 maja 2023, 12:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Dr Irena Eris zapewniła kosmetyki wykorzystane do charakteryzacji bohaterów „The Zone of Interest”, a jej wizażyści pracowali na planie

Dr Irena Eris zapewniła kosmetyki wykorzystane do charakteryzacji bohaterów „The Zone of Interest”, a jej wizażyści pracowali na planie (fot. materiały prasowe )

Marka Dr Irena Eris była zaangażowana w produkcję kolejnego – po „The Silent Twins” – filmu, o którym może być głośno w Cannes. Tym razem chodzi o brytyjsko-polską produkcję pt. „The Zone of Interest”, która została nominowana w konkursie głównym na tegorocznym festiwalu.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

„The Zone of Interest” (polski tytuł: „Strefa interesów”) to najnowszy film Jonathana Glazera – brytyjskiego reżysera i scenarzysty filmowego. Opowiada o rodzinie komendanta Auschwitz żyjącej po drugiej stronie obozowego muru. Film inspirowany jest powieścią autorstwa Martina Amisa z 2014 roku. Zdjęcia do filmu w całości powstawały w Polsce, przede wszystkim w Oświęcimiu, w pobliżu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau.

W powstanie filmu, którego premiera odbyła  się w Cannes podczas 76. edycji festiwalu zaangażowana była marka Dr Irena Eris. Firma zapewniła m.in. kosmetyki wykorzystane do charakteryzacji bohaterów, a jej wizażyści pracowali na planie pod kierownictwem Waldemara Pokromskiego, znanego filmowego charakteryzatora.

– Na przestrzeni ostatnich lat z dumą obserwowaliśmy sukcesy polskich twórców w międzynarodowych konkursach filmowych i mamy świadomość, że istotnie przyczyniają się one do rozwoju kinematografii. Dlatego też cieszę się, że mogliśmy wspierać kolejny dostrzeżony na świecie projekt z udziałem polskich twórców. Trzymamy za niego kciuki podczas tegorocznej edycji Festiwalu w Cannes – mówi Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris.

Producentami filmu są James Wilson i Ewa Puszczyńska – wielokrotnie nagradzana polska producentka filmowa, która ma na swoim koncie m.in. takie filmy jak: Ida, Zimna wojna czy The Silent Twins.

Marka Dr Irena Eris od dawna już angażuje się w projekty kulturalne. W 2022 roku była zaangażowana m.in. w Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, a także wspierała produkcję filmów takich jak nominowany podczas 75. edycji Festiwalu w Cannes „The Silent Twins” czy reżyserski debiut Marty Minorowicz pt. „Iluzja”.

Czytaj też: 

Dr Irena Eris jest partnerem filmu nominowanego do nagrody festiwalu w Cannes

Dr Irena Eris znalazła się wśród tegorocznych partnerów festiwalu Nowe Horyzonty

Marka Dr Irena Eris: wsparcie biznesu dla kultury i sztuki jest niezbędne

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony