HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

PRZEJĘCIA

 

15 lutego 2019, 09:31wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Łukasz Szczepański, prezes Merlin Group, planuje dalsze przejęcia

Łukasz Szczepański, prezes Merlin Group, planuje dalsze przejęcia (fot. mat. prasowe)

Wprowadzenie platformy e-commerce do zarządzania przejętymi sklepami internetowymi oraz integracja operacyjna z Profit M i osiągnięcie progu rentowności – to cele biznesowe na 2019 rok właściciela merlin.pl, jednego z najstarszych na polskim rynku sklepów internetowych. 

Rynkowy potencjał Merlin Group rośnie dzięki przejęciu Profit M i tym samym rozszerzeniu portfolio o cztery nowe sklepy. Spółka planuje ponadto rozbudowę centrum logistycznego w Ożarowie Mazowieckim, z którego odbywa się dystrybucja towarów sprzedawanych online za pośrednictwem zarządzanych przez spółkę sklepów: merlin.pl, cdp.pl, nieprzeczytane.pl, profit24.pl, smarkacz.pl i mestro.pl.

Merlin Group – przy przychodach za 2018 rok łącznie z Profit M na poziomie przekraczającym 115 mln zł – jest trzecim internetowym sprzedawcą książek w Polsce. W perspektywie kolejnych lat ambicją spółki jest druga pozycja na rynku. Spółka nie wyklucza również kolejnych akwizycji.

- Od kilku miesięcy pracujemy nad wdrożeniem zintegrowanej platformy e-commerce, opartej o rozwiązanie Magento, która zaoferuje klientom naszych sklepów szereg nowych funkcjonalności, a nam pomoże ograniczyć koszty obsługi sprzedaży – podkreśla Łukasz Szczepański, prezes Merlin Group.

- Usprawnimy tym samym realizację zamówień, unifikując rozproszone dotychczas procesy sprzedażowe, co szybko przełoży się na oszczędności wynikające ze zintegrowanego zarządzania jedną, wspólną dla wszystkich sklepów platformą sprzedażową -  dodaje.

Jednocześnie spółka postanowiła zmienić plany dotyczące realizacji programu lojalnościowego, opartego na technologii blockchain, który miała wdrożyć wspólnie z Krypto Jam. Podjęto decyzję o zawieszeniu współpracy ze spółką Krypto Jam, z którą planowała stworzyć program lojalnościowy. O rozwiązaniu umowy przesądziły również zewnętrzne okoliczności, w tym mało atrakcyjna sytuacja na rynku kryptowalut i niejasne perspektywy na jej poprawę w najbliższym czasie, tłumaczy zarząd spółki.

Merlin Group SA jest grupą kapitałową działającą w branży e-commerce, notowaną na rynku NewConnect, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka sprzedaje online m.in. książki, zabawki, gry, muzykę, filmy oraz kosmetyki za pośrednictwem sześciu sklepów, w tym merlin.pl.

Grupa zajmuje trzecie miejsce na rynku sprzedaży książek przez internet w Polsce. Łączne przychody spółek należących do Merlin Group przekroczyły w 2018 poziom 115 mln zł. Spółka jest kontrolowana przez grupę inwestorów prywatnych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony