REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

 

12 stycznia 2018, 11:25wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wegetariański balsam w sztyfcie Baobab jest jednym z siedmiu produktów marki Ministerstwo Dobrego Mydła objętych certyfikatem V-Label

Wegetariański balsam w sztyfcie Baobab jest jednym z siedmiu produktów marki Ministerstwo Dobrego Mydła objętych certyfikatem V-Label (fot. mat. prasowe)

V-Label to europejski certyfikat jakości, który sygnuje ponad 10 tysięcy produktów w 39. krajach. Ministerstwo Dobrego Mydła jest pierwszą w Polsce marką kosmetyczną, której siedem produktów zostanie oznaczonych tym międzynarodowym symbolem, certyfikującym produkty i usługi przeznaczone dla wegan i wegetarian.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020

Ministerstwo Dobrego Mydła otrzymało certyfikat V-Label dla 6 produktów wegańskich: oleju kokosowego, oleju z nasion malin, oleju z opuncji figowej, oleju z orzechów laskowych, masła shea oraz oleju z pestek śliwki; oraz jednego produktu wegetariańskiego: balsam w sztyfcie Baobab. Licencja dla powyższych kosmetyków obowiązuje do 4 października 2018 r. Zasada jest, że V-Label wydawana jest na rok. Po roku produkty nią objęte podlegają kolejnej weryfikacji.

Ministerstwo Dobrego Mydła ubiega się także o certyfikaty dla wszystkich mydeł dostępnych o ofercie marki.

V-Label po raz pierwszy został zastosowany ponad 20 lat temu w Szwajcarii. Polscy producenci kosmetyków oraz produktów higienicznych o certyfikację mogą się ubiegać od kwietnia 2017 r. Znak jest gwarancją, że dany produkt został sprawdzony pod kątem obecności substancji pochodzenia zwierzęcego nie tylko w składzie produktu, lecz także w zastosowanych dodatkach, substancjach pomocniczych i składnikach wykorzystywanych na wszystkich etapach produkcji. Kryteria dotyczące braku obecności substancji zwierzęcych w przypadku tego symbolu dotyczą więc wszystkich ogniw w łańcuchu produkcji – od dostawcy surowców do dystrybutorów finalnych produktów. Ponadto w trakcie trwania licencji producent jest zobowiązany do poinformowania jednostki certyfikującej o każdej zmianie receptury lub procesu technologicznego. Producent musi zagwarantować, że zmiana nie będzie miała wpływu na czystość produktu pod względem występowania substancji pochodzenia zwierzęcego. W przypadku kosmetyków oraz produktów higienicznych wymaga się, by certyfikowane produkty i jego składniki nie były testowane na zwierzętach na żadnym z etapów produkcji tj. ani przez przedsiębiorcę ani na jego zlecenie. Dodatkowo certyfikat V-Label potwierdza, że kosmetyki i ich składniki są wolne od GMO.

– Znak V-Label jest bardzo rozpoznawalny w Europie i cieszy się dużym zaufaniem. Jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych konsumentów, także Polaków, którzy coraz bardziej cenią rzetelność informacji. Wzrasta świadomość, myślenie proekologiczne coraz umiejętność czytania etykiet. Badania pokazują, że 34 proc. Polaków zwraca uwagę na certyfikację produktów – mówi Przemysław Chojnicki, koordynator ds. przyznawania praw licencyjnych do posługiwania się znakiem V-Label w Polsce.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mały producent 1 ponad rok temu

  Jednej informacji mi brakuje w artykule o tej jednostce certyfikującej - koszt uzyskania certyfikatu. Takie certyfikaty zwykle kosztują bardzo dużo, wiec nie każda firmę stać na certyfikacje. Jest dużo małych manufaktur z dobrymi produktami na certyfikowanych surowcach jednak koszty znaczka na gotowy produkt kosmetyczny są dla małych firm nieraz nieosiągalne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony