REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

NAJLEPSZY PRODUKT

 

27 stycznia 2023, 09:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Michał Kokoszkiewicz, redaktor magazynu Wiadomości Handlowe i portalu wiadomoscikosmetyczne.pl ogłosił wyniki tegorocznego rankingu

Michał Kokoszkiewicz, redaktor magazynu Wiadomości Handlowe i portalu wiadomoscikosmetyczne.pl ogłosił wyniki tegorocznego rankingu

Poznaliśmy Laureatów 12. edycji ogólnopolskiego badania „Najlepszy Produkt 2023 – Wybór Konsumentów”, którego przedmiotem było 250 nowości, produktów i linii kosmetycznych, chemicznych i spożywczych w ramach 45 kategorii. Zwycięzców wybrali konsumenci ankietowani przez instytut GfK Polonia.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Celem badania Najlepszy Produkt 2023 – Wybór Konsumentów było wyłonienie, na podstawie opinii konsumentów, najlepszych produktów, które trafiły do sprzedaży w ciągu minionego roku, w okresie od 1 września 2021 do 30 września 2022. Wśród produktów zgłoszonych do rankingu konsumenci wskazali bestsellery – najlepsze nowości kosmetyczne, chemiczne i spożywcze. Badanie przeprowadził renomowany instytut badawczy GfK Polonia na grupie 1000 Polaków, użytkowników kategorii, w wieku 18-65 lat. Były to osoby, które decydowały lub istotnie współdecydowały o zakupach do swojego gospodarstwa domowego. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI, na przełomie listopada i grudnia 2022 r.

Znak Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów od lat wyróżnia najbardziej udane premiery rynkowe na półkach sklepów. Granatowo-czerwony logotyp jest powszechnie znany – można go zobaczyć na etykietach wielu produktów dostępnych w szerokiej dystrybucji. Znak ma swoją potwierdzoną siłę oddziaływania na konsumentów. – Co drugi konsument zwraca uwagę podczas zakupów na oznaczenia na opakowaniach informujące o wyróżnieniu produktu w badaniach konsumenckich. Natomiast aż 67 proc. respondentów objętych badaniem uznało oznakowanie „Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów” za zachęcające do zakupu danego produktu. Tego typu komunikacja wspomaga proces zakupowy nabywców oraz może generować dodatkowe zakupy impulsowe  – zaznaczył Szymon Mordasiewicz, commercial director, GfK Consumer Panel Services, Poland podczas ogłoszenia zwycięzców tegorocznej edycji rankingu.

Laureatów poznaliśmy 26 stycznia 2023 r. Uroczyste ogłoszenie wyników poprowadził Michał Kokoszkiewicz, redaktor Wiadomości Handlowych. 

Obejrzyj transmisję z ogłoszenia wyników badania Najlepszy Produkt 2023 – Wybór Konsumentów

To już 12 edycja rankingu, ma więc za sobą długą historię. Cieszymy się, że wybieracie Państwo od tak wielu lat projekt, który służy wsparciem w rozwijaniu portfolio i we wprowadzaniu nowości. Każda firma biorąca udział w badaniu otrzymuje wartościowe dane pokazujące jakie cechy produktu zadecydowały o tym, że konsumenci wskazali właśnie jej produkt – podkreśliła Bożena Graczyk, senior sales manager i koordynator projektów badawczych w Wydawnictwie Gospodarczym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony