REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Regulacje miałyby polegać na skróceniu listy substancji leczniczych, które pacjenci mogliby nabyć poza aptekami, czyli w sklepach, drogeriach i na stacjach benzynowych

Regulacje miałyby polegać na skróceniu listy substancji leczniczych, które pacjenci mogliby nabyć poza aptekami, czyli w sklepach, drogeriach i na stacjach benzynowych (fot. adobe stock)

Naczelna Rada Aptekarska zamierza powrócić do projektu regulacji ograniczających pozaapeczny obrót lekami.

REKLAMA

Ograniczenie sprzedaży pozaaptecznej leków to jeden z celów, który postawiła przed sobą wybrana na nową kadencję prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA).

– Mam nadzieję, że resort zdrowia powróci do tego pomysłu – powiedziała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes NRA. Zapowiedziała również kampanię edukacyjną na ten temat, po to by pokazywać, że farmacja jest ważna i nie można jej marginalizować.

Ministerstwo Zdrowia już w 2016 roku rozpoczęło prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych. W planach było zaostrzenia przepisów i skrócenie listy substancji leczniczych, które pacjenci mogliby nabyć w sklepach, drogeriach i na stacjach benzynowych. Jednak w połowie 2017 roku prace zostały wstrzymane.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony