REKLAMAFBK_Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

 

15 lutego 2021, 08:58wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
P&G proponuje ekologiczne opakowania dla dezodorantów

P&G proponuje ekologiczne opakowania dla dezodorantów (fot. FB Old Spice)

Marki Old Spice i Secret firmy Procter & Gamble wprowadzają na rynek opakowania antyperspirantu do wielokrotnego napełniania. To nie koniec - obie marki poszerzają swoją ofertę dezodorantów bez aluminium w opakowaniach z tuby papierowej nadającej się do recyklingu, wykonanymi w 90 proc. z tektury pochodzącej z odpadów. 

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Przemysł higieny osobistej jest jednym z głównych winowajców mnożenia tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, dlatego rozwój antyperspirantów w wersji eko jest pionierskim posunięciem. Są przewidziane na rynek masowy i stanowią pierwsze antyperspiranty dużej marki nadające się do wielokrotnego napełniania.

Opakowania do wielokrotnego użytku P&G nie zostały wykonane z plastiku jednorazowego i zawierają wkład uzupełniający wykonany w 100 proc. z tektury z certyfikatem FSC. Są dostępne w sieciach Walmart, Target, CVS i Walgreens online.

Freddy Bharucha, starszy wiceprezes P&G Personal Care, komentuje: - Wiemy, że najbardziej zrównoważone wybory dla konsumentów nie zawsze są najtańsze - a to ogranicza wpływ, jaki możemy mieć na nasze środowisko. Zapewniając zrównoważone rozwiązania zarówno dla antyperspirantów, jak i dezodorantów niezawierających aluminium, po jednej z najbardziej przystępnych cen na rynku, jesteśmy w stanie sprawić, że zrównoważone wybory staną się rzeczywistością dla większej liczby konsumentów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony