REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v3

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

13 października 2021, 09:04wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Christopher Kempczinski, prezes McDonald’s, członek zarządu P&G

Christopher Kempczinski, prezes McDonald’s, członek zarządu P&G (fot. materiały prasowe )

Firma Procter & Gamble Company ogłosiła, że podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy Christopher Kempczinski, prezes i dyrektor generalny McDonald's Corporation, został wybrany do rady dyrektorów. Dołączył do 11 innych członków rady dyrektorów.

REKLAMAWK_wrzesień_belka w artykułach_październik

Zarząd P&G składa się obecnie z 12 dyrektorów, którzy wnoszą do firmy różnorodne umiejętności i doświadczenia. Są to: B. Marc Allen, Angela F. Braly, Amy L. Chang, Józefa Jimeneza, Krzysztof Kempcziński, Debra L. Lee, Terry J. Lundgren, Christine M. McCarthy, Jon Moeller, David S. Taylor, Margaret C. Whitman, Patricia A. Woertz

Najnowszy członek zarządu P&G, Christopher Kempczinski, od 2019 roku pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego McDonald’s Corporation, gdzie odpowiada za kierowanie strategią rozwoju.

– Chris wnosi do zarządu P&G znaczące doświadczenie w obszarze konsumenckim i detalicznym, co da nam nowe spojrzenie na strategię, marketing i perspektywy budowania marki w P&G – powiedział David Taylor, prezes i dyrektor generalny P&G.

Przypominał, że umiejętności przywódcze pozwoliły prezesowi McDonald’s przeprowadzić firmę przez wyzwania związane z pandemią.

Christopher Kempczinski, zanim objął stanowisko prezesa i dyrektora generalnego McDonald's Corporation, pełnił w latach 2017-2019 funkcję prezesa McDonald's USA, nadzorując działalność około 14 tys. restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W latach 2015-2016 był natomiast wiceprezesem wykonawczym ds. strategii, rozwoju biznesu i innowacji.

Ma ponad 25-letnie doświadczenie w pracy w czołowych globalnych firmach konsumenckich. Karierę rozpoczął w zarządzaniu marką w firmie Procter & Gamble, a przed dołączeniem do McDonald's piastował kilka stanowisk kierowniczych w PepsiCo i The KraftHeinz Company, gdzie był wiceprezesem wykonawczym ds. inicjatyw wzrostu i prezesem Kraft International.

Oprócz pełnienia funkcji w radzie dyrektorów McDonald's, jest także powiernikiem organizacji charytatywnej Ronald McDonald House. Ma tytuł licencjata z Duke University i M.B.A z Harvard Business School.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony