REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

10 marca 2022, 09:58wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
P&G mocno rozwinął w ostatnim czasie swoje portfolio prestiżowych marek kosmetycznych

P&G mocno rozwinął w ostatnim czasie swoje portfolio prestiżowych marek kosmetycznych (fot. shutterstock)

P&G tworzy Specialty Beauty – nowy dział, w ramach którego zgrupuje swoje prestiżowe marki kosmetyczne. Farmacy, Tula Skincare, Ouai i First Aid Beauty – to w większości przejęcia z tego i ubiegłego roku.

Procter & Gamble utworzył nowy dział w ramach swojej globalnej działalności. Specialty Beauty grupuje prestiżowe marki kosmetyczne, które koncern przejął w większości w tym i ubiegłym roku. Są to Ouai, Tula Skincare i Farmacy. Do działu włączona została też First Aid Beauty zakupiona w 2018 r., a także stworzone samodzielnie przez P&G: SeeMe Beauty i KeepItAnchored.  

SeeMe Beauty to marka stworzona dla kobiet po 50. roku życia, a KeepItAnchored oferuje produkty przeciw wypadaniu włosów.

Natomiast Farmacy Beauty, marka założona przez przedsiębiorcę Davida Chunga w 2015 roku, została zakupiona przez P&G w listopadzie 2021 r. (czytaj: Procter & Gamble przejmuje markę Farmacy Beauty). Miesiąc później koncern kupił Ouai, prestiżową markę produktów do pielęgnacji włosów założoną przez Jen Atkin. (Procter & Gamble przejmuje markę Ouai). Już w styczniu 2022 dowiedzieliśmy się o przejęciu opartej na probiotykach marki Tula ( Procter & Gamble przejmuje Tula Skincare)

Nowym działem kosmetyków prestiżowych w P&G pokieruje Chris Heiert, od dawna związany z koncernem. Szef Specialty Beauty podlegać będzie bezpośrednio Alexowi Keithowi, dyrektorowi generalnemu P&G.

Czytaj też: P&G zmniejsza skalę obecności w Rosji. Nie chce jednak całkowicie odciąć Rosjan od podstawowych produktów

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony