REKLAMAWebinar WK Studio_ecommerce_K2 Precise

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

27 września 2022, 12:28wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Dorota Peretiatkowicz, partnerka w IRCenter.

Dorota Peretiatkowicz, partnerka w IRCenter. (fot. Newseria)

Pokolenie Alfa, czyli dzisiejszych dzieci w wieku od 3 do 13 lat, będzie najlepiej  wykształconym i zaawansowanym technologicznie oraz przedsiębiorczo, a media społecznościowe będą dla nich środowiskiem naturalnym. Tiktokerzy i gamerzy, ale także rodzice, to ich idole.

REKLAMATestowane przez WK_Caudalie

Pokolenie Alfa nie zna świata bez internetu, smartfona, aplikacji mobilnych i mediów społecznościowych. To dzieci urodzone po 2010 roku, które są już wymagającymi konsumentami, szczególnie treści internetowych. Dlatego budzą coraz większe zainteresowanie socjologów i psychologów, ale też marketerów. Kluczowe są pytania, jak się z nimi komunikować, jak do nich dotrzeć, co przyciąga ich uwagę.

Zdaniem Doroty Peretiatkowicz, partnerki w firmie badawczej IRCenter, ogromny wpływ na postrzeganie świata przez tę generację ma postęp technologiczny i mobilne aplikacje.

– Pokolenie Alfa to są jeszcze dzieciaki w wieku od 3 do 13 lat, chodzą obecnie do szkoły czy do przedszkola i nie myślą o tym, co chciałyby robić w przyszłości. Są jednak dla nich pewne wzorce i pewni idole, którzy mogą być dla nich bardzo atrakcyjni, jeżeli chodzi o przyszły zawód. Jest to cała grupa tiktokerów i gamerów, których traktują wręcz jak rodzeństwo. Myślę, że to byłoby dla naszych dzieci takie płynne przejście z dzieciństwa do dorosłości, od bycia biernym obserwatorem do bycia aktywnym nadawaczem treści – mówi agencji Newseria Lifestyle Dorota Peretiatkowicz.

Widać również tendencję powrotu autorytetu rodziców. Pokolenie Alfa często się na nich wzoruje, czerpie z ich wiedzy i doświadczenia, a także prosi o pomoc i poradę.

Prawdopodobnie będzie to pokolenie najlepiej wykształcone i zaawansowane technologicznie oraz przedsiębiorczo (i najlepiej uposażone). Media społecznościowe są i nadal będą dla niego środowiskiem naturalnym. Zdaniem ekspertów atrakcyjny zawód dla przebodźcowanych dzieci milenialsów to taki, w którym się dużo dzieje. Trudno będzie im się odnaleźć w statycznych monotonnych czynnościach i siedzeniu za biurkiem. Wiedzę o technologiach i umiejętności będą wykorzystywać w dorosłym życiu, kiedy zaczną kształtować naszą rzeczywistość

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony