REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Eksport

 

9 października 2019, 09:00Polska dołączyła do światowej czołówki eksporterów. W ciągu kilkunastu lat relacja eksportu do PKB wzrosła do 55 proc. W znacznym stopniu to zasługa firm zagranicznych –  wynika z raportu Banku Pekao "Czy Polskę stać na globalnych czempionów", opublikowanego przez portal Interia.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)
Polski eksport wzrósł czterokrotnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat

Polski eksport wzrósł czterokrotnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat (fot. Adobe)

Z raportu przedstawionego przez Bank Pekao podczas warszawskiej konferencji CEO Summit, wynika, że w ciągu kilkunastu lat polski eksport wzrósł niemal czterokrotnie. Z wyjątkiem Wietnamu, to najszybsze tempo wśród 90 krajów o liczbie mieszkańców przekraczającej 10 mln – relacjonuje Interia.

Pod względem relacji wartości eksportu do PKB Polska przewyższa inne kraje o podobnym potencjale demograficznym. Relacja ta wzrosła w ostatnich kilkunastu latach o ponad 20 proc., do poziomu 55 proc., a w ciągu ostatnich trzech lat nadwyżka eksportowa w handlu zagranicznym utrzymuje się na rekordowych poziomach 70-80 mld zł. W efekcie Polska dołączyła do elitarnego grona 25 największych eksporterów globu.

Jak podkreśla Interia, za świetną dynamikę eksportu w znacznym stopniu odpowiadają działające w Polsce firmy zagraniczne. Spółki zależne od globalnych koncernów to ponad 60 proc. największych eksporterów w Polsce.

Czytaj więcej na stronie interia.pl

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony