REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

PRAWO

KORONAWIRUS

 

28 stycznia 2021, 15:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
21 stycznia 2021 r. farmaceuci uzyskali prawo do wykonywania szczepień przeciw COVID-19

21 stycznia 2021 r. farmaceuci uzyskali prawo do wykonywania szczepień przeciw COVID-19 (fot. shutterstock)

Na podstawie danych zebranych z całej Polski, Naczelna Izba Aptekarska poinformowała, że liczba zgłoszeń od farmaceutów, którzy chcą podjąć się wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 wynosi blisko 4,3 tys. Najwięcej osób zadeklarowało się w województwie mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i śląskim.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

W związku z uchwaleniem 21 stycznia 2021 r. ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych, na podstawie, której farmaceuci uzyskali prawo do wykonywania szczepień przeciw COVID-19, samorząd aptekarski zainicjował akcję mającą na celu określenie liczby farmaceutów chętnych do wykonywania tego rodzaju szczepień po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji.

Dotychczasowa liczba zgłoszeń wynosi blisko 4,3 tys. Najwięcej farmaceutów zgłosiło się w województwie mazowieckim (ponad 600), wielkopolskim, małopolskim i śląskim (ponad 400).

Przyjmowanie zgłoszeń przez Okręgowe Izby Aptekarskie wciąż trwa, dlatego spodziewana liczba zainteresowanych farmaceutów wykonywaniem szczepień przeciw COVID-19 będzie zdecydowanie większa – czytamy w komunikacie.

Do udziału w akcji zachęca farmaceutów Naczelna Rada Aptekarska.

– Wyzwanie kadrowe i logistyczne z jakim musi zmierzyć się polski system ochrony zdrowia podczas realizacji masowej akcji szczepień wymaga sprawnej koordynacji i zaangażowania dodatkowych kadr medycznych. Liczne zgłoszenia farmaceutów deklarujące podjęcie wykonywania szczepień przeciw COVID-19, stanowią dowód na to, że nasza grupa zawodowa jest dojrzała i gotowa do podejmowania wyzwań oraz realizacji założeń opieki farmaceutycznej ujętych w niedawno uchwalonej ustawie o zawodzie farmaceuty – podkreśla Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes NRA.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony