REKLAMATestowane przez WK

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

20 stycznia 2022, 10:40W 2022 roku 45 proc. amerykańskich konsumentów zadeklarowało chęć zakupienia produktów do pielęgnacji skóry, takie jak kremy przeciwstarzeniowe czy serum.

W 2022 roku 45 proc. amerykańskich konsumentów zadeklarowało chęć zakupienia produktów do pielęgnacji skóry, takie jak kremy przeciwstarzeniowe czy serum. (fot. Shutterstock)

Ponad 70 proc. respondentów z USA biorących udział w niedawnej ankiecie przeprowadzonej przez Catalina planuje wydać na początku roku 2022 r. tyle samo lub więcej na produkty upiększające i wzmacniające, co na początku pandemii w 2019 roku. Z kolei 52 proc. badanych planuje utrzymać wydatki na niezmienionym poziomie, a 13 proc. spodziewa się ich zmniejszenia. Portal Global Cosmetics Industry przedstawił planowane i aktualne wydatki na poszczególne kategorie produktów kosmetycznych w roku 2022.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Z danych zebranych przez firmę Catalina wyłania się obawa konsumentów o ich wygląd. Aż 43 proc. respondentów jest równie zaniepokojonych swoim wyglądem, jak podczas szczytu pandemii. Można sądzić, że styczeń 2022 r. to nowy szczyt pandemii, a 20 proc. jest nawet bardziej zaniepokojonych niż przed pandemią.

Pielęgnacja włosów
Według danych Cataliny, 60 proc. ankietowanych planuje zakup produktów do pielęgnacji włosów w 2022 roku. Porównując styczeń 2020 r. ze styczniem 2021 r. wydatki na produkty do pielęgnacji włosów, wzrosły o 31 proc. Spadały jednak wydatki na kosmetyki do stylizacji włosów o 18 proc. a produkty do pielęgnacji włosów dla mężczyzn o 11 proc. w dół.

Pielęgnacja skóry
W 2022 roku 45 proc. amerykańskich konsumentów zadeklarowało chęć zakupienia produktów do pielęgnacji skóry, takie jak kremy przeciwstarzeniowe czy serum. 7 proc. planuje zakup samoopalaczy.

Kosmetyki kolorowe
33 proc. konsumentów zamierza kupić produkty do makijażu (szminki, tusze do rzęs, róże, podkład itp.). W 2022 roku 24 proc. badanych zamierza kupować również produkty do pielęgnacji paznokci.
Porównując styczeń 2021 r. do stycznia 2020 r. wydatki na kosmetyki do ust, spadły o 48 proc., do twarzy o 27 proc., a makijaż oczu spadł o 17 proc. W tym samym okresie wydatki w dolarach wzrosły o 9 proc. na lakiery do paznokci.

Zapachy
W tym roku 38 proc. ankietowanych planuje zakup wody toaletowej lub perfum. Między styczniem 2021 a styczniem 2020 roku sprzedaż w dolarach kobiecych zapachów wzrosła o 23 proc.

Przeczytaj również: Dermokosmetyki zyskują na znaczeniu. Pomogła im pandemia [EUROMONITOR]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony