REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PRAWO

 

28 stycznia 2019, 10:40wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. adobe stock)

Ministerstwo Zdrowia udostępniło do konsultacji społecznych projekty aktów wykonawczych do ustawy o produktach kosmetycznych. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego czeka na uwagi i komentarze do projektów. Konsultacje projektów kończą się 4 lutego. Do 1 lutego do biura Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego można kierować uwagi i komentarze dotyczące poniższych projektów.

REKLAMA

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie określenia wzorów wniosków oraz zaświadczenia związanych z wykazem zakładów wytwarzających produkty kosmetyczne.

Długo wyczekiwany projekt wzorów zgłoszeń i aktualizacji zgłoszeń zakładów do rejestru zakładów na potrzeby kontroli przez inspekcję sanitarną zgodności produkcji z wymaganiami GMP.

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12320300

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ośrodka uprawnionego do dostępu do informacji o produkcie kosmetycznym.

Kolejny udostępniony projekt dotyczy centrum kontroli zatruć, czyli ośrodka, który będzie miał dostęp do zgromadzonych w systemie CPNP informacji o recepturach ramowych. Będzie to Instytut Medycyny Pracy im. J. Nofera w Łodzi.

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12320300

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ośrodka administrującego Systemem Informowania o Ciężkich Działaniach Niepożądanych Spowodowanych Stosowaniem Produktów Kosmetycznych.

Ministerstwo Zdrowia udostępniło również projekt dotyczący ośrodka administrującego System Informowania o Ciężkich Działaniach Niepożądanych spowodowanych stosowaniem produktów kosmetycznych. Projekt rozwiązuje problem informowania Komisji Europejskiej oraz innych państw członkowskich o zaistnieniu ciężkiego działania niepożądanego. Ośrodkiem administrującym został wyznaczony Instytut Medycyny Pracy im. J. Nofera w Łodzi.

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12320304/katalog/12564985#12564985

Do 1 lutego Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego kosmetyczni.pl czeka na uwagi i komentarze do projektów. 

Źródło: kosmetyczni.pl

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony