REKLAMABanner Główny_Polpak_ 10.05-24.05.2021
Gala Pereł Rynku Kosmetycznego, Pereł Rynku FMCG i Pereł Regionu 2020 odbyła się 10 września w Hotelu Double Tree by Hilton Warsaw

Gala Pereł Rynku Kosmetycznego, Pereł Rynku FMCG i Pereł Regionu 2020 odbyła się 10 września w Hotelu Double Tree by Hilton Warsaw (fot. Krzysztof Kędracki )

Podczas gali Pereł Rynku Kosmetycznego, Pereł Rynku FMCG i Pereł Regionu 2020 redakcje „Wiadomości Kosmetycznych" i „Wiadomości Handlowych” rozdały statuetki i dyplomy. W uroczystości wzięli udział laureaci plebiscytów – przedstawiciele firm, które zgłosiły swoje produkty do badania, oraz jurorzy – przedstawicieli najbardziej liczących się na rynku sieci handlowych. Business Centre Club był partnerem honorowym projektu.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Celem projektu było wyłonienie nowości spożywczych, kosmetycznych i chemicznych, które najlepiej wpisują się w obecne trendy, a tym samym mają największy potencjał sprzedażowy. Zwycięzców wskazało jury złożone z 67 ekspertów – członków zarządów oraz managerów ds. zakupów firm handlowych. Każdy z nich testował wszystkie zgłoszone do badania produkty. Zgodnie z regulaminem, były to nowości lub wyroby, które przeszły istotną modyfikację i zostały wprowadzone do sprzedaży między 1 marca 2019 roku a 1 marca 2020 roku.

Po raz pierwszy w historii projektu honorowy patronat nad nim objął Business Center Club. – Fakt, że mogliśmy być patronem tego przedsięwzięcia, które podobnie jak nasza organizacja ma wieloletnią tradycję to dla nas wielki zaszczyt – powiedziała podczas gali Anna Potocka-Domin, wiceprezes BCC. – Imponująca jest skala i rozmach, z jaką realizowany jest ten branżowy projekt, począwszy od samego jury, które kompetencje zapewniają jakość i transparentność procesu badawczego, na organizacji skończywszy. Bez wątpienia Perły Rynku są największym i najbardziej prestiżowym tego typu przedsięwzięciem, w którym to sam handel decyduje o tym, które produkty są najlepsze. Bardzo dziękuję, że możemy jako BCC współtworzyć to przedsięwzięcie, wspierać je i promować – zaznaczyła Anna Potocka-Domin.

Drogowskaz dla detalistów i klientów

Statuetki Perła Rynku FMCG 2020 przyznane zostały w 38 kategoriach, zaś statuetki Perły Rynku Kosmetycznego – w 31. Producenci wyrobów regionalnych rywalizowali w trzech kategoriach. W tegorocznej edycji badania jurorzy osobiście przetestowali rekordową liczbę blisko 300 nowości. Opinie na ich temat wyrazili w specjalnych ankietach. Badanie odbyło się w wyjątkowych okolicznościach, z pandemią koronawirusa w tle. Zawirowania te nie wpłynęły jednak na ocenę produktów. Trzy najważniejsze kryteria, według jurorów, pozostały niezmienne – to zgodność z rynkowymi trendami, potencjał odsprzedażowy i aktywność marketingowa. Oceniając produkty brali pod uwagę m.in. ich jakość i skład. Oceniali też opakowanie oraz wsparcie marketingowe dedykowane produktom.

Iwona Szwan, dyrektor generalna Wydawnictwa Gospodarczego, wyraziła wdzięczność członkom jury za trud, jaki wspólnie ze swoimi zespołami włożyli w oceny wszystkich zgłoszonych do konkursu nowości. Pogratulowała wszystkim laureatom badania. Podziękowała także BCC, za objęcie wydarzenia patronatem. – Perły Rynku FMCG i Perły Rynku Kosmetycznego od 15 lat kształtują rozwój obu tych branż. Producentom i dystrybutorom wskazują, w które produkty warto inwestować, a sklepom, drogeriom oraz aptekom podpowiadają, jakie nowinki warto mieć na półkach. Projekt Perły Regionu, który zorganizowaliśmy w tym roku po raz pierwszy, ma z kolei dać lokalnym produktom szansę zaistnienia w ogólnopolskiej dystrybucji – podkreśliła. Dyrektor generalna Wydawnictwa Gospodarczego wyraziła też przekonanie, że wzorem lat ubiegłych znak Perły Rynku FMCG trafi na opakowania setek produktów, stanowiąc dla konsumentów swoisty drogowskaz w ich wyborach zakupowych.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony