REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

29 lipca 2022, 17:28wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Od 2023 r. kosmetyki Glossier będą sprzedawane w perfumeriach Sephora w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych

Od 2023 r. kosmetyki Glossier będą sprzedawane w perfumeriach Sephora w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych (fot. facebook.com/glossier)

Sephora w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie będzie sprzedawać produkty marki Glossier od 2023 r. Kultowa marka Glossier, stworzona przez blogerkę Emily Weiss,  zamknęła swoje sklepy i zwolniła pracowników, co przysporzyło jej twórczyni dodatkowych problemów.

Marka Glossier zawarła umowę z Sephorą dotyczącą sprzedaży jej produktów w sklepach stacjonarnych i internetowych – podał Wall Street Jurnal. Sieć perfumerii ma wprowadzić kosmetyki Glossier do oferty w 2023 r.

Marka Glossier nie miała ostatnio dobrej passy. W 2020 r. firma, która wyrosła na internecie, zamknęła swoje butiki i zwolniła ich pracowników. Ci założyli na Instagramie konto Outta The Gloss i zarzucili firmie m.in. wyniszczające środowisko pracy i rasizm. Na Tik Toku ogłaszano upadek marki wypominając jej małą dostępność, brak nowości, słabe składniki produktów itp.  

W 2021 r. sprzedaż firmy spadła o 26 proc. (wg analizy Second Measure). W styczniu 2022 r. firma ogłosiła masowe zwolnienia i pożegnała się z jedną trzecią załogi.

Czytaj: Glossier zwolniła jedną trzecią pracowników

Ze stanowiska CEO zrezygnowała Emily Weiss, twórczyni marki, która zaczęła swój biznes w 2010 r. od bloga z recenzjami kosmetyków Into the Gloss, a następnie założyła markę Glossier wycenianą powyżej miliarda dolarów. Jej miejsce zajęła Kylie Leahy, od listopada ub.r. na stanowisku COO. Weiss pozostaje w firmie jako prezes wykonawczy.

Od początku br. Glossier ponownie zaczęła otwierać stacjonarne sklepy w Miami, Los Angeles i Seattle. W zwiększeniu sprzedaży ma jej  pomóc umowa z Sephorą.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony