REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

6 maja 2021, 09:28wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Estee Lauder Companies odnotowała wzrost sprzedaży kosmetyków

Estee Lauder Companies odnotowała wzrost sprzedaży kosmetyków (fot. FB Estee Lauder)

Firma Estee Lauder Companies ogłosiła swoje wyniki za trzeci kwartał roku fiskalnego 2021 r. W porównaniu z poprzednim rokiem sprzedaż amerykańskiego giganta kosmetyków premium wzrosła o 16 proc., sięgając 3,86 mld dolarów.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Jak przekazała firma, sprzedaż netto wzrosła w każdym regionie i w większości kategorii produktów, przy czym produkty do pielęgnacji skóry i zapachy odnotowały silne odbicie, ze sprzedażą odpowiednio o 28% i 27%. Makijaż nadal cierpiał z powodu malejącej popularności w obliczu pandemii, a jego sprzedaż spadła o 13 procent.

Wzrost odzwierciedla ożywienie w kilku obszarach w porównaniu z okresem ubiegłego roku, w którym zaczęto zamykać sklepy stacjonarne, gdy COVID-19 rozprzestrzenił się na całym świecie.

Fabrizio Freda, prezes i dyrektor generalny, skomentował: - Przekroczyliśmy nasze oczekiwania dotyczące sprzedaży i zysków, mimo że kilka rynków doświadczyło rosnącej presji ze strony COVID-19 w ciągu tego kwartału. Nasze silniki wzrostu, takie jak pielęgnacja skóry i zapachy, były niewiarygodnie mocne.

Jak dodał, sprzedaż koncernu wzrosła w każdym regionie, na czele z dwucyfrowym wzrostem w Azji i Pacyfiku, gdzie udział miało wiele rynków, a wzrost sprzedaży w Chinach kontynentalnych przyspieszył.

- Internet prosperował jako motor wzrostu, sprzedaż na całym świecie wzrosła silnie dwucyfrowo, a sprzedaż detaliczna w branży turystycznej osiągnęła sukces. Estée Lauder, La Mer, Jo Malone London, Clinique i Tom Ford Beauty przewodzili wielu markom z naszego portfolio - wskazał.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony