PRODUCENCI I MARKI

MARKI

 

18 maja 2022, 13:27wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Cała kategoria makijażu znowu kwitnie – oznajmia Fabrizio Freda, dyrektor generalny i prezes ELC.

Cała kategoria makijażu znowu kwitnie – oznajmia Fabrizio Freda, dyrektor generalny i prezes ELC. (fot. Shutterstock)

Po opublikowaniu wyników firmy za trzeci kwartał, kończący się 31 marca, dyrektorzy Estée Lauder Companies stwierdzili, że „renesans makijażu” doprowadził do dalszego, globalnego, dwucyfrowego wzrostu sprzedaży kosmetyków do makijażu, zwłaszcza w przypadku MAC Cosmetics, Estée Lauder i Clinique.

Pomimo wyzwań związanych z blokadą Covid-19 w Chinach, nastąpiła powrót makijażu w innych regionach świata. To pomogło w osiągnięciu 10 proc. wzrostu sprzedaży netto dla Estée Lauder Companies, w trzecim kwartale.

W wyniku spowolnienia biznesu w Chinach oraz inwazji na Ukrainę firma obniżyła swoje prognozy wzrostu sprzedaży netto w ostatnim roku z 13-16 proc. do 7-9 proc.

Cała kategoria makijażu znowu kwitnie. Wynika to z faktu, że powracają okazje do jego stosowania, czyli powrót do biura, wyjścia do restauracji, na imprezy, wyjazdy na wakacje – powiedział Fabrizio Freda, dyrektor generalny i prezes ELC.

Ogólny wzrost sprzedaży netto w III kwartale wyniósł 9 proc. na całym świecie, a produkty do pielęgnacji skóry odnotowały 6 proc. wzrost. Sprzedaż perfum wzrosła o 28 proc., a produktów do pielęgnacji włosów o 15 proc.

Freda dodał, że przy dwucyfrowym wzroście sprzedaży, MAC Cosmetics znajduje się w silnym trendzie ożywienia. Wspomniał też o poszerzonych kanałach dystrybucji marki, kreatywnym przekazie i premierach nowych produktów. Firma poinformowała również, że Clinique radzi sobie dobrze, jeśli chodzi o produkty do ust, korektory i kosmetyki do malowania oczu.

Sprzedaż produktów do pielęgnacji skóry nadal odnotowuje globalny wzrost, zwłaszcza w obu Amerykach i regionie EMEA. Jest tak zarówno w przypadku produktów luksusowych, jak i tych w niższym przedziale cenowym. Marka La Mer także odnotowała dwucyfrowy wzrost, a kosmetyki nowo nabytej marki, The Ordinary Deciem były wymieniane jako najlepiej sprzedające się w detalu.

Handel w Chinach mocno ogranicza kolejna fala pandemii. EL rozważa otwarcie tymczasowego centrum dystrybucyjnego poza Szanghajem i planuje w przyszłości ekspansję do większej liczby regionalnych centrów dystrybucyjnych. Fabrizio Freda podkreślił jednak, że ELC będzie rozszerzać swoją liczbę marek i dystrybucję w Chinach. Firma nadal planuje również otworzyć centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju i ruszy z projektem, gdy tylko skończą się ograniczenia spowodowane Covid-19.

Przeczytaj również: Które marki kosmetyczne są najcenniejsze na świecie? [RAPORT]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony