StoryEditor
Producenci
01.03.2022 00:00

Super-Pharm Poland wycofuje ze sprzedaży rosyjskie produkty

Super-Pharm jest kolejną siecią drogeryjną, która wycofuje ze sprzedaży w trybie natychmiastowym wszystkie produkty pochodzenia rosyjskiego oraz na licencji rosyjskiej. Z półek zostaje zdjętych około 80 produktów czterech marek kosmetycznych.

Zarząd sieci Super-Pharm Poland podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży wszystkich produktów pochodzenia rosyjskiego oraz na licencji rosyjskiej. 

– Sieć sprzeciwia się wspieraniu biznesu, z którego środki w postaci podatków mogą wspierać cele godzące w podstawowe wartości jak prawa człowieka i życie ludzkie. W wyniku tej decyzji z półek drogerii zostało zdjętych około 80 produktów czterech marek kosmetycznych – czytamy w komunikacie rozesłanym przez Super-Pharm Poland do mediów. 

Czytaj także: 

Rossmann zdejmuje rosyjskie produkty z półek

Kontigo wycofuje ze sprzedaży rosyjskie kosmetyki

Drogerie Vica także zdejmują rosyjskie produkty z półek

Sieć Super-Pharm prowadzi obecnie w Polsce 77 placówek. To sieć, której placówki są połączeniem drogerii, perfumerii i apteki. W niektórych lokalizacjach działają także salony optyczne (format 4w1). Super-Pharm intensywnie rozwija także biznes digital i prowadzi e-sklep superpharm.pl.

Czytaj także: Adam Kołodziejczyk, Super-Pharm: Klienci wrócili do galerii handlowych, w nich będziemy inwestować 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
06.05.2024 15:20
Unilever zapłaci 2 miliony dolarów za ugodę w sprawie benzenu w aerozolach
Unilever znalazł się w tarapatach ze względu na możliwość ekspozycji konsumentów na benzen.Tingey Injury Law Firm via Unsplash
Unilever zgodził się zapłacić 2 miliony dolarów ugody w ramach pozwu zbiorowego przeciwko niegdyś należącej do koncernu marce Suave. Powodowie zarzucali Unileverowi, jakoby dezodoranty w aerozolu tej marki były rzekomo skażone benzenem – znanym czynnikiem rakotwórczym.

Według raportu Top Class Actions z 17 kwietnia 2024 r. Unilever zgodził się zapłacić 2 miliony dolarów w ramach ugody w pozwu zbiorowym dotyczącym skażenia niektórych produktów marki Suave benzenem, znanym czynnikiem rakotwórczym dla ludzi. Narażenie na ekspozycję na benzen wiąże się z możliwością wystąpienia poważnych schorzeń onkologicznych, w tym białaczki.

Pozew dotyczy antyperspirantu w aerozolu Suave 24-Hour Protection Powder i antyperspirantu w aerozolu Suave 24-Hour Protection Fresh. Mówi się, że benzen wykryto w produktach zakupionych między 1 stycznia 2018 r. a 7 marca 2024 r. Firma Unilever zainicjowała wycofanie przedmiotowych produktów w marcu 2022 r., pomimo zaprzeczania jakimkolwiek nadużyciom.

Skarga została złożona w dniu 18 listopada 2021 r. w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Illinois przez powódki Yvonne Barnes i Patricię Dean. Twierdzą one, że antyperspirant w aerozolu Suave 24-hr Protection Powder był szkodliwy dla ich zdrowia, ponieważ zawierał benzen, a firma Unilever nie ujawniła tego faktu na etykiecie produktu. Wewnętrzne raporty Unilever wykazały, że niektóre dezodoranty w sprayu Suave „zawierały wyższy poziom benzenu niż oczekiwano”. W przypadku jednej firmy prawniczej niezależne testy przeprowadzone przez Valisure wykazały stężenie benzenu w aerozolu w proszku Suave 24-hr Protection na poziomie 5,21 ppm; 2,6-krotność stężenia granicznego dopuszczalnego przez organy kontrolne. Co ciekawe, w informacji o wycofaniu produktów Unilever stwierdził, że benzen nie jest składnikiem żadnego z wycofywanych produktów; nieoczekiwane poziomy benzenu pochodziły z użytego środka powodującego rozpylenie zawartości puszki.

Według doniesień ostateczna rozprawa zatwierdzająca ugodę planowana jest na wrzesień tego roku. Aby skorzystać z ugody w sprawie benzenu w antyperspirantach Suave, członkowie klasy będącej zbiorowym powodem w procesie muszą złożyć wniosek do 15 lipca 2024 r.

Czytaj także: Unilever wykorzystał sztuczną inteligencję do stworzenia swojej przełomowej nowości

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
06.05.2024 14:30
Mary Kay wchodzi do Danii i krajów skandynawskich
MLM kosmetyczny operuje od teraz na rynku skandynawskim i nordyckim.Mary Kay
Mary Kay rozpoczęła działalność w Danii; firma nawiązała współpracę z Lesley Cosmetics jako autoryzowanym dystrybutorem produktów na rynku skandynawskim i nordyckim. Dostępność produktów Mary Kay na rynku duńskim ma na celu „zaoferowanie nowych perspektyw dla przedsiębiorczości kobiet i wzmocnienia ich pozycji dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu” – czytamy w komunikacie prasowym.

Mary Kay, amerykańska firma specjalizująca się w sprzedaży bezpośredniej kosmetyków w modelu marketingu wielopoziomowego (MLM), podjęła kroki w kierunku ekspansji na duński rynek. Ten krok został umożliwiony poprzez wybór firmy Lesley Cosmetics na oficjalnego dystrybutora. Dzięki temu partnerstwu, marka Mary Kay ma możliwość dotarcia do duńskich klientów i klientek, oferując swoje produkty  oraz zapewniając jednocześnie wsparcie i szkolenia dla nowych przedstawicieli sprzedaży.

Ekspansja na Danię stanowi nie tylko niesamowitą strategię wzrostu w Europie, ale także potwierdza nasze zaangażowanie w zapewnianie kobietom niezrównanych możliwości wzmocnienia pozycji i przedsiębiorczości

– skomentowała Tara Eustace, prezeska Mary Kay Europe.

Mary Kay prowadzi sprzedaż kosmetyków poprzez model marketingu wielopoziomowego. Osoby reprezentujące firmę, określane jako konsultantki kosmetyczne, mają teoretyczną możliwość zarabiania zarówno na bezpośredniej sprzedaży w swoim otoczeniu, jak i poprzez prowizję za rekrutowanie innych do działalności sprzedażowej w swojej sieci dystrybucji. Firma działa na ponad dwudziestu rynkach, włączając w to Polskę. Mary Kay Inc. została założona przez Mary Kay Ash w 1963 roku, obecnie prezesem jest Richard Rogers, syn Asha, zaś od 2022 roku dyrektorem generalnym jest Ryan Rogers, wnuk założycielki.

Czytaj także: PSSB: Konsultantki MLMów to w świetle prawa influencerki. Co to dla nich oznacza?

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
06. maj 2024 16:11