REKLAMATestowane przez WK

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Mężczyźni coraz śmielej stawiają czoła seksistowskim stereotypom i dbają o swoją skórę z rosnącą świadomością jej potrzeb.

Mężczyźni coraz śmielej stawiają czoła seksistowskim stereotypom i dbają o swoją skórę z rosnącą świadomością jej potrzeb. (Shutterstock)

Raport „Rynek produktów do pielęgnacji skóry dla mężczyzn według produktu, kanału dystrybucji i położenia geograficznego — prognoza i analiza 2022-2026” autorstwa Technavio przewiduje wzrost wielkości rynku o 5,78 mld USD, przy przyspieszeniu CAGR na poziomie 6,77 proc. w okresie objętym prognozą.

Produkty do pielęgnacji męskiej skóry pozostają segmentem wzrostowym. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Technavio globalna sprzedaż wzrośnie o 6,77 proc. rocznie lub o 5,78 miliarda dolarów amerykańskich do 2026 roku. Badacze rynku wskazują na innowacje i premiumizację jako kluczowe czynniki wzrostu. Są od siebie wzajemnie zależne, bo innowacyjne produkty bazują na wysokiej jakości składnikach – mówią autorzy. Według danych tematami, co do których konsumenci będą coraz bardziej świadomi i zainteresowani, są starzenie się skóry, trądzik i pigmentacja.

Rynek pielęgnacji męskiej napędzany jest innowacjami i poszerzaniem portfolio, co prowadzi do premiumizacji produktów. Premiumizacja wpływa na ceny na rynku, ponieważ zwiększa przychody sprzedawców światowego rynku produktów do pielęgnacji skóry dla mężczyzn; wymaga on regularnych innowacji, dlatego sprzedawcy koncentrują się na rozszerzaniu istniejących linii produktów, wprowadzając nowe produkty do pielęgnacji skóry dla mężczyzn klasy premium, zgodnie z wymaganiami klientów. Wszystkie te czynniki będą miały pozytywny wpływ na wzrost omawianego segmentu rynku.

Oczekuje się, że udział w rynku kosmetyków wzrośnie o 78,89 mld USD w latach 2021-2026, a tempo wzrostu rynku przyspieszy do CAGR na poziomie 5,36 proc. Starzenie się społeczeństwa jest jednym z kluczowych czynników napędzających wzrost światowego rynku kosmetyków. Przewiduje się, że rynek środków higieny osobistej dla mężczyzn wzrośnie o 18,34 mld USD, przy CAGR na poziomie 9,04 proc. w okresie prognozy od 2021 do 2026 r. Rosnąca popularność pojawiających się trendów w modzie wśród milenialsów jest jednym z kluczowych czynników wspierających wzrost rynku męskich środków higieny osobistej.

Czytaj także: Kovalite Skin – męska pielęgnacja z funkcją Stress Relief

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony