REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

24 czerwca 2022, 15:27wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Z raportu NPD wynika, że tendencja do używania kilku produktów do makijażu rośnie.

Z raportu NPD wynika, że tendencja do używania kilku produktów do makijażu rośnie. (fot. Shutterstock)

Ostatnie wyniki badania NPD pokazują, że kobiety, przynajmniej te w Stanach Zjednoczonych, wróciły do swoich dawnych nawyków związanych z makijażem – a nawet weszły na wyższy level. Około 70 proc. osób deklaruje, że nosi make-up częściej niż w zeszłym roku.

Tendencja do używania kilku produktów do makijażu rośnie. Z raportu NPD na temat postaw i stosowania produktów do makijażu z 2022 roku – wynika, że tusz do rzęs jest najczęściej używanym produktem przez kobiety w USA. Na kolejnych pozycjach znajdują się podkład, cień do powiek, kredka do oczu i szminka.

Odrodzenie i kreatywność w kategorii makijażu prowadzi do wzrostu sprzedaży prestiżowej branży kosmetycznej w 2022 roku. Po ponurym okresie ogarniętym pandemią obserwujemy renesans w sztuce makijażu, ponieważ konsumenci ponownie eksperymentują z kolorami – powiedziała Larissa Jensen, doradca branży kosmetycznej w NPD.

W kategorii kosmetyków prestiżowych przychody ze sprzedaży w USA wzrosły o 22 proc. od stycznia do maja 2022 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym. To ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku pielęgnacji skóry i szybciej niż zapach, zgodnie z danymi Retail Tracking Service z NPD.

Kobiety deklarują, że noszą  makijaż, głównie po to, aby poprawić swój wygląd. Jednak kobiety z pokolenia Z i millenials malują się głównie po to, by zwiększyć swoją pewność siebie. Na przestrzeni pokoleń prawie 30 proc. kobiet stosuje make-up, ponieważ twierdzi, że sprawia im to radość.

Pandemia zmieniła naszą definicję dobrego samopoczucia, przenosząc ją poza fizyczność, aby bardziej skupiać się na zdrowiu psychicznym i dobrym samopoczuciu. Jednak zdrowie to nie wszystko i widać, że produkty do makijażu zaspokajają emocjonalną potrzebę dobrego wyglądu i lepszego samopoczucia – dodała Larissa Jensen.

Przeczytaj również: Jaki kosmetyk do makijażu Polki stosują najczęściej?

W kategorii kosmetyków premium przychody ze sprzedaży w USA wzrosły o 22 proc. od stycznia do maja 2022 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym. To ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku kategorii pielęgnacji skóry i zapachów, zgodnie z danymi Retail Tracking Service z NPD.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony