KONSUMENT i TRENDY

 

12 sierpnia 2020, 11:41wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Polki uwielbiają kosmetyki do makijażu i mają w swoich kosmetyczkach po kilka sztuk produktów tego samego rodzaju

Polki uwielbiają kosmetyki do makijażu i mają w swoich kosmetyczkach po kilka sztuk produktów tego samego rodzaju (fot. adobe stock)

Polki dbają o siebie, a nieodłącznym elementem pielęgnacyjnej rutyny jest również makijaż. Tylko 8 proc. Polek nie maluje się wcale. Najpopularniejszym kosmetykiem do makijażu jest tusz do rzęs.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020

Mniej niż jedna dziesiąta Polek, bo tylko 8 proc., nie maluje się wcale – wynika z badania przeprowadzonego przez picodi.com. Wśród tych kobiet, które lubią makijaż, jedna trzecia maluje się codziennie. Większość respondentek (64 proc.) nakłada makijaż tylko czasami, a 4 proc. wyłącznie na wyjątkowe okazje.

Na zrobienie makijażu raczej nie poświęcamy dużo czasu. Wśród kobiet pomiędzy 18 a 50 rokiem życia, 53 proc. wykonanie makijażu zabiera od pięciu do piętnastu minut, a 14 proc. mieści się w zaledwie pięciu minutach. Jednak jedna trzecia ankietowanych Polek poświęca na makijaż   nawet pół godziny.

W przeciętnej damskiej kosmetyczce znajdziemy pełny przekrój kosmetyków do makijażu, w tym wiele tego samego rodzaju. Na przykład 7 szminek, 7 cieni do powiek, 3 kredki do ust, 2 rodzaje różów, 3 tusze do rzęs i aż 8 lakierów do paznokci.

Zdecydowanie najpopularniejszym produktem makijażowym jest tusz do rzęs. Aż 90 proc. Polek używa go najczęściej. Na kolejnych miejscach wymieniają podkład, puder, korektor i rozświetlacz. Na kosmetyki wydają średnio 319 € rocznie.

Mniejszą kwotę od Polek na kosmetyki przeznaczają Czeszki — 232 €. Wśród ulubionych pięciu produktów, oprócz tuszu, podkładu i korektora, wymieniają szminkę i kredkę do brwi. Dużo mniej wydają też Niemki, bo tylko 164 € rocznie.

O wiele więcej na makijaż wydają kobiety w Wielkiej Brytanii (448 €) i najbardziej upodobały sobie szminki. Więcej niż w Polsce na kosmetyki wydają także Amerykanki (351 €) – tu również kosmetykiem makijażowym nr 1 jest szminka do ust.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony