REKLAMAFBK_Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

27 października 2022, 14:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Produkty koncernu Unilever nadal budzą zaufanie klientów i klientek i pozostają w czołówce wybieranych brandów.

Produkty koncernu Unilever nadal budzą zaufanie klientów i klientek i pozostają w czołówce wybieranych brandów. (fot. Shutterstock)

Unilever opublikował wyniki sprzedaży za trzeci kwartał 2022 r. i podniósł roczne prognozy sprzedaży. Kategorie kosmetyczne Unilevera zyskiwały głównie przez wzrost cen.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Unilever podał wyniki sprzedaży za trzeci kwartał 2022 r. Alan Jope, dyrektor generalny Unilevera, podkreślił, że koncern osiągnął wzrost we wszystkich swoich grupach biznesowych. Szczególnie zwrócił uwagę na dobre wyniki kluczowych dla Unilevera marek. "Marki o wartości ponad miliarda euro, takie jak OMO, Hellmann’s, Rexona, Magnum i Lux, które odpowiadają za ponad 50 proc. obrotów Grupy, wzrosły o 14 proc." – powiedział Alan Jope.

Obroty Unilevera w III kwartale wzrosły o 17,8 proc., sprzedaż wartościowa o 12,5 proc., ilościowa o 1,6 proc. Zarząd koncernu oczekuje, że bazowy wzrost sprzedaży za cały rok 2022 wyniesie 8 proc., w trzecim kwartale przyspieszył do 10,6 proc.

– Globalne perspektywy makroekonomiczne pozostają niepewne. Spodziewamy się, że wyzwania związane z wysoką inflacją utrzymają się w 2023 r. Zapewnienie stałego wzrostu pozostaje naszym priorytetem – skomentował Alan Jope. Szef Unilevera spodziewa się, że chociaż ceny w niektórych obszarach ustabilizowały się, presja kosztowa przeniesie się na 2023 r. i będzie napędzana dewaluacją waluty, wyższymi kosztami surowców, logistyki i zatrudnienia.   

Beauty & Wellbeing (21 proc. obrotu w III kwartale)

W segmencie Beauty & Wellbeing sprzedaż wzrosła o 6,7 proc., ceny wzrosły o 7,3 proc., natomiast liczba sprzedanych sztuk spadła o 0,6 proc. Kategoria Hair Care odnotowała jednocyfrowy wzrost sprzedaży, napędzany przez regony Ameryki Łacińskiej i Azji Południowej. Dobre wyniki osiągnęły marki Sunsilk i Clear, głównie ze względu na wzrost cen.  

Kategoria Body Care również zanotowała jednocyfrowy wzrost. To, co zyskiwała w Azji Południowo-Wschodniej straciła globalnie przez spadki w Europie i Azji Północnej. Marki Vaseline i Pond osiągnęły dobre wyniki dzięki innowacjom. Jak podaje Unilever, na dobre wyniki kategorii Prestige Beauty wpłynęły marki Paula’s Choice i Living Proof, które weszły w ​​kategorię premium produktów do pielęgnacji włosów.

Higiena osobista (23 proc. obrotu w III kwartale)

Sprzedaż środków higieny osobistej wzrosła o 8,9 proc., przy 13,5 proc. wzroście wartościowym i 4,1 proc. ilościowym. Segment dezodorantów również rósł dzięki wyższym cenom. To efekt premiumizacji produktów i wdrażania innowacji, takich jak technologia zapewniająca 72-godzinną ochronę przed poceniem się w dezodorantach Rexona. Produkty do mycia ciała zyskiwały przez dwucyfrowy wzrost cen przy jednocyfrowym spadku wolumenu. Marka Lux rozwijała się dzięki rynkom  Azji Południowej i na Bliskim Wschodzie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony