REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

Rynek

Prawo

 

27 kwietnia 2017, 23:08wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu powstępowanie dotyczące przejęcia przez Northern Pharmacies kontroli nad spółką Apteka Gemini Hütter.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

(materiały prasowe)

Przedsiębiorcy zajmują się detaliczną sprzedażą wyrobów farmaceutycznych w aptekach. Zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem, UOKiK przyjął, że apteki konkurują ze sobą na obszarze do kilometra od placówek handlowych należących do przejmowanych spółek.  „Na tak określonych rynkach uczestnicy transakcji rywalizują w Gdańsku i Wejherowie. Szczególnie w tym drugim mieście istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji” – czytamy w komunikacje UOKiK.

Spółka   Gemini Hütter   nie należy do żadnej grupy kapitałowej. Obecnie kontrolę nad nią sprawują  wspólnie spółki Polish Pharmacies oraz OKGEM. W skład sieci Gemini wchodzą apteki stacjonarne w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, wielkopolskim, podlaskim oraz lubelskim i lubuskim. Apteki znajdują się głównie w centrach handlowych, przy dużych osiedlach i głównych ulicach.

Pierwsza apteka Gemini powstała w 1990 r. w Wejherowie. Ostatnio sieć otworzyła apteki w Gdańsku, Głogowie, Włocławku i Krotoszynie. Obecnie w skład grupy Gemini wchodzi ok. 70 aptek, w tym apteka internetowa.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony