HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

KORONAWIRUS

 

27 listopada 2020, 13:57wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Plakaty będą dystrybuowane przez Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia. Można je też samodzielnie pobrać ze strony gov.pl/koronawirus

Plakaty będą dystrybuowane przez Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia. Można je też samodzielnie pobrać ze strony gov.pl/koronawirus (fot. fragment plakatu przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia )

Do aptek w całej Polsce trafią plakaty przypominające zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pandemii COVID-19. Zawierają one także instrukcję postępowania przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem. Przygotowane zostały przez Ministerstwo Zdrowia przy współudziale Naczelnej Izby Aptekarskiej, a ich dystrybucją zajmą się Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z plakatów pacjent dowie się, co powinien zrobić, gdy pojawi się u niego gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku, a także co należy zrobić, by zapobiec infekcji, albo ją zwalczyć.

Akcja informacyjna ma także przypomnieć pacjentom, że brak dolegliwości może uśpić czujność i sprawić, że nieświadomie mogą zarażać innych. Dlatego na plakatach znalazła się informacja przypominająca zasadę DDMA+W (D jak dystans, D jak dezynfekcja, M jak maseczka, A jak Aplikacja Stop COVID – ProteGO Safe, W jak wietrzenie).

Ponadto na plakacie znajduje się zestaw praktycznych wskazówek, o tym, czego należy unikać oraz o czym trzeba pamiętać, aby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Jest też instrukcja, jak zalogować się na Internetowe Konta Pacjenta (IKP), na którym można sprawdzić swój wynik testu na koronawirusa, a także informację, czy i ewentualnie jak długo jest się objętym kwarantanną lub izolacją domową.

– Zachęcam Państwa do włączenia się w naszą akcję poprzez przekazywanie załączonych informacji do jak najszerszego grona odbiorców. Tylko wspólnie możemy uporać się z epidemią – zwrócił się do aptekarzy minister zdrowia Adam Niedzielski, cytowany w informacji zamieszczonej na oficjalnym portalu Naczelnej Izby Aptekarskiej .

Włączenie farmaceutów w akcję informacyjną jest kolejnym ważnym krokiem propagującym prawidłowe postawy w czasie wzmożonego rygoru sanitarno-epidemiologicznego. Swobodny dostęp do aptek dla pacjentów sprawia, że wspólna akcja informacyjna ma szansę na dotarcie do szerokiego grona odbiorców – skomentowała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony